hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Trabzon’da engellilere yardım eli

  Trabzon’da engellilere yardım eli
  expand

  Trabzon’da engellilere yardım eli

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TRABZON,(DHA)- TRABZON Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, dezavantajlı bireylere akülü araç ve medikal cihaz teslim törenine katıldı. Başkan Genç, Hasene Vakfı’nın sağladığı 14'ü akülü araç olmak üzere 28 medikal ürünün, bireylerin yaşam kalitelerini artırmak adına büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi.

  Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Hasene Vakfı iş birliğiyle Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende, engelli, yaşlı ve hasta bireylere akülü araç ve medikal cihazların dağıtımı gerçekleştirildi. Teslim törenine, Trabzon Vali Yardımcısı Hacı Osman Hökelekli, Hasene Vakfı Türkiye Başkanı Halil Aydın, Hasene Vakfı Trabzon Başkanı Ali Osman Aydın ve vatandaşlar katıldı.

  ‘TOPLUMSAL DAYANIŞMA DUYGULARI GÜÇLENİYOR’

  Gerçekleştirilen yardımların, vatandaşlar açısından önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “10-16 Mayıs tarihleri arasında hep beraberce idrak ettiğimiz özel bireylerimize ilişkin bu güzel günlerimizi kıymetlendirerek geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu haftamıza anlam kazandıran Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte paydaş bir proje ortağı olarak Hasene Vakfımız yurt dışından buradaki hemşehrilerimize hayatlarını kolaylaştırabilmek adına çok güzel teknik araçlar getirdiler. Hasene Vakfı bu örnek davranışıyla, yardımlaşmanın ve insani değerlerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Vakfın sağladığı teknik araçlar, sadece fiziksel bir kolaylık sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda bu bireylerin topluma entegrasyonunu sağlamak ve yaşam kalitelerini artırmak adına da büyük bir öneme sahip. Bu tür projeler, sadece o anki ihtiyaca cevap vermekle kalmayıp, toplumda dayanışma ve birlik duygularını da güçlendiriyor. Vakıf başkanımıza şehrimiz adına teşekkür ediyorum. Allah iyilik yapanların sayısını artırsın” ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ‘İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ÖNEM VERİYORUZ’

  Hasene ailesi olarak dezavantajlı bireylere medikal ürün desteği projesini başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Hasene Vakfı Türkiye Başkanı Halil Aydın, “Hasene Vakfı, 95 ülkede 603 şube ve 1000'den fazla gönüllü ile dünyanın farklı ülkelerinde mazlum, mağdur ve muhtaçlara uzanan ilginin, yardım elinin adı ve adresi olmuştur. Hasene ailesi olarak insanı yaşat ki devlet yaşasın şuuruyla hareket etmekteyiz. Bu nedenle ihtiyaç sahibi bireylerin farkındayız ve bütün çalışmalarımızda onlara ayrı bir önem veriyoruz. Medikal ürün desteğini Hasene ailesi olarak yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Yurt dışından ayni bağış ile temin ettiğimiz çeşitli medikal ürünlerden bu sene için 300 kişinin faydalanmasını bekliyoruz” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  28 MEDİKAL ÜRÜN TESLİM EDİLDİ

  Hasene Vakfı Trabzon Başkanı Ali Osman Aydın ise, “Ortopedik engeli bulunan kıymetli vatandaşlarımıza 14 adet akülü araba, altı adet joystick araç, yedi adet tekerlekli sandalye bir adet hasta yatağı ve toplam 28 adet medikal ürün teslim ederek engellerinin ortadan kalkmasına destek olacağız” diye konuştu.

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow