hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Uşak'ta yabancı uyruklu ruhsatsız işletmelere mühür vuruldu

  Uşakta yabancı uyruklu ruhsatsız işletmelere mühür vuruldu
  expand

  Uşak'ta yabancı uyruklu ruhsatsız işletmelere mühür vuruldu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  UŞAK, (DHA)-UŞAK Belediyesi tarafından kent genelinde yapılan denetimlerin ardından Afganlar ve Suriyeliler tarafından açılmış iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmayan işletmeler mühürlenerek kapatıldı.

  Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından kent genelinde yapılan denetimlerin ardından Afganlar ve Suriyeliler tarafından açılmış iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmayan işletmeler tespit edildi. Ruhsatsız hizmet verdiği belirlenen 5 dükkan Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım önderliğinde işlem yapan zabıta ekipleri tarafından mühürlendi. Yalım, başkanlık koltuğuna oturduğu ilk günlerde verdiği sözleri tutarak yabancılarla ilgili yaptırımlarına başladı. Zabıta Müdürlüğü'ne talimat veren ve şehir genelinde ruhsat almadan işletme açan sığınmacı kişileri tespit ettiren Yalım, halkın huzurunu bozabilecek hiçbir duruma müsaade etmeyeceklerini söyledi. “Hemşerilerimizin ve esnafımızın huzuru bizim için her şeyden önemli. Bu huzuru bozacak hiçbir duruma izin vermeyeceğiz" diyen Yalım, “Uygunsuz bir şekilde işyeri açıp haksız kazanç elde eden Suriyeli ve Afgan vatandaşları yakından takip ederek, bu tarz kazançlara fırsat vermeyeceğiz. Seçim vaadimde de söylediğim gibi yeni dönemde sığınmacı vatandaşlara iş yeri ruhsatı vermeyecek, hali hazırda bulananlara ise sıkı denetimler gerçekleştireceğiz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İş yeri ruhsatı olmayan dükkanların mühürlenmesi sırasında çevrede bulunan esnaf ve vatandaşlar Yalım'ın yanına gelerek, seçim vaatlerini göreve başlar başlamaz hızlı bir şekilde gerçekleştirdiği için tebrik ve teşekkürlerini iletti. Aynı zamanda yeni dönem belediye başkanlığı görevinin hayırlı ve uğurlu olmasını da dileyen vatandaşlar, başkanlığının ilk gününden itibaren yapılan aktif hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow