hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bahçesaray'daki mahalle yolları asfaltlanıyor

  Bahçesaraydaki mahalle yolları asfaltlanıyor
  expand

  Bahçesaray'daki mahalle yolları asfaltlanıyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  VAN,(DHA)- VAN Büyükşehir Belediyesi, Bahçesaray ilçesinde 12,2 kilometrelik 7 mahalle yolunda asfalt çalışması yürütüyor. Ekiplerin ilçeye bağlı 5 mahalle yolunda çalışmaları tamamlarken, 2 mahalle yolunda ise çalışmalar sürüyor. 

  Büyükşehir Belediyesi, kentte yol ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda zorlu coğrafyası, engebeli arazi yapısıyla bilinen Bahçesaray ilçesindeki en ücra mahallelerde asfalt çalışması yapılıyor. Zorlu bir coğrafyada sıfırdan yapılan yollarla mahalleler kurulduğundan bu yana ilk kez sıcak asfaltlı yollara kavuştu. Daha önce toprak olan mahalle yollarında yarma, dolgu, reglaj, altyapı ve sıcak asfalt serimi yapıldı. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığınca ilçeye bağlı 2,9 kilometrelik Paşaköy, 1,7 kilometrelik Cevizlibelen, 1,1 kilometrelik Bağcılar, 500 metrelik  İslam ve 1 kilometrelik Ulubeyli olmak üzere 7,2 kilometrelik 5 mahalle yolu tamamlanırken, 2,5 kilometrelik Arvas ve  2,9 kilometrelik Akyayla mahalle yollarında ise çalışmalar sürüyor.

  Özellikle kış aylarında mahallelerine ulaşmada çok zorluk yaşadıklarını belirten Paşaköy Mahalle sakinlerinden Ramazan Akbay, "Daha önce yollarımız çok kötüydü. Gerek arazi yapısı gerekse yolun toprak yol olması bizi mağdur ediyordu. Bu noktada çok sıkıntı çekiyorduk. Van Büyükşehir Belediyesine müracaat ettik. Kısa sürede yolumuzu yaptılar. Allah razı olsun. Artık mahalle yolumuz daha güzel oldu. Daha rahat gelip gidebiliyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi.

  Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından yol uyarıcı levhaları ve çizgi çalışması da yapılacak. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow