Yalova'da otistik çocuklara, dev kompleks

Yalova'da otistik çocuklara, dev kompleks
Yalova'da otistik çocuklara, dev kompleks

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’da AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nin şantiyesinde incelemelerde bulundu. Başkan Bağatar, son rötuşları yapılan 40 milyon liralık dev kompleksin yapımında emeği geçenleri kutladı.


AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nin şantiyesini ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun ve Şantiye Şefi Doğan Durak’tan bilgi alan Başkan Bağatar, Yalova’ya kazandırılan dev proje ile ilgili bilgi verdi. Başkan Bağatar, “Türkiye’nin en büyük konsept projesi hayat buluyor” dedi.


40 MİLYON LİRALIK DEV PROJE


Yaklaşık 40 milyon lirayı bulan İsmetpaşa Mahallesi’ndeki yatırımı inceleyen Başkan Bağatar, “Türkiye’nin en büyük konsept projesi. Yalova’da böyle bir yatırımın böyle dev bir projenin hayata geçmesi takdire şayan. Biz emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, önceki dönem siyasilerimize, il müdürümüze ve milletvekillerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu denli büyük bir projenin güzide bir ilde olması ayrıca bizleri memnun ediyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.


14 bin metrekare oturum alanı olan komplekste spor salonları, özel yeteneklere göre salonlar, kapalı yüzme havuzları da var.  Bakanlığımızın Yalova’mıza kazandırmış olacağı bu yatırımda son rötuşlar yapılıyor. Projede sıradan bir mimari de kullanılmadı ve özel dizayn edildi. Bina çok fonksiyonlu kullanıldı. Dört duvardan ibaret bir bina değil. Tepeden tırnağa bu iş için dizayn edilen bir bina. Bu da ayrıca sevindirici bir gelişme” diye konuştu.


EĞİTİM TARİHİNİN EN BÜYÜK YATIRIMI


Projenin 1 ay içerisinde tamamlanmasını öngördüklerini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun ise Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde 250 öğrencinin eğitim göreceğini söyledi. “Bir ilin sahip çıkmasıyla oluşan bir yatırım bu” diyen Müdür Tosun, “Siyasetçiden bürokratına 5 yılda bir araya getirdiğimiz bir emeğin sonucu bu. Hedefimiz 250 öğrenci. 144’ü otistik öğrenci olarak. Maliyeti ise 40 milyon TL. Eğitim tarihimizin en büyük yatırımı. İşlevsel olarak etrafa yayılması da çok önemli. Yalova’nın en güzel manzarasına sahip ve içerisi de son derece donanımlı olacak. Geçici kabulünü yapıyoruz. 1 ay içerisinde tamamlanmasını öngörüyoruz. Onun ardından donatı çalışmaları yapılacak. En yakın dönem 2. dönemin başı. En geç ise bir sonraki eğitim-öğretim dönemine hazır hale gelecek. Burası çocuklarımız için çok özel bir yer özel bir alan olacak. Gelecek yıl tam kapasite ile çalışacak” dedi.
Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS