hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yalova'ya, kardeş şehir ziyareti

  Yalovaya, kardeş şehir ziyareti
  expand

  Yalova'ya, kardeş şehir ziyareti

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Özgür YILDIZ/YALOVA(DHA)-YALOVA'nın, Almanya’dan kardeş şehri Rottenburg’tan gelen heyet, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk'u ziyaret etti. Rottenburg Belediye Başkan Yardımcısı Thomas Wiegel ile Türk-Alman Dostluk Derneği Başkanı Manuela Kaupp, depremzedeler yararına kullanılmak üzere toplanan 21 bin 620 Euro’luk bağış çekini Başkan Tutuk’a verdi.

  Yalova’nın Almanya’dan kardeş şehri Rottenburg’tan gelen ve aralarında Rottenburg Belediye Başkan Yardımcısı Thomas Wiegel, Başkan Danışmanı Ümit Kapti, Türk-Alman Dostluk Derneği Başkanı Manuela Kaupp’ın da yer aldığı heyet, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’u makamında ziyaret etti. Konuklarını kapıda karşılayan Başkan Mustafa Tutuk, Türk-Alman ikili ilişkilerinin daha da iyi seviyeye gelmesi adına bu tür ziyaretleri ve karşılıklı çalışmaları önemsediklerini söyledi. Rottenburg Belediye Başkan Yardımcısı Thomas Wiegel ve konuklarıyla tek tek ilgilenen Başkan Tutuk, heyete Yalova’da hayata geçirilen ve yürütülmekte olan çalışmalarla ilgili bilgi verip, yapılacak ortak etkinlikler için uluslararası organizasyonlara da destek verebileceklerini söyledi. Kardeş şehirden gelen heyetin Yalova’da ağırlanmasından büyük memnuniyet duyduklarını söyleyen Başkan Tutuk, “Tarihimiz boyunca Almanya ile bağlarımız her zaman olmuştur. Aramızda var olan işbirliğini daha da geliştirmek isteriz. Rottenburg Belediyesi ile ortak çalışmalar yapmak bizleri de memnun edecektir” dedi.

  Belediye Başkanı'nın, görev yaptığı üç yıl içinde yaptığı çalışmaları anlattığı ziyaret sırasında konuşan Rottenrburg Belediye Başkan Yardımcısı Wiegel, dikkatlerini çeke bisiklet yolları için Başkan Tutuk'u takdir etti.

  Konuşmasında, Türkiye ile olan bağlarımız her zaman çok kuvvetli” diyen Başkan Yardımcısı Wiegel ise, “Bizler Türk-Alman Dostluk Derneği ile birlikte buradayız. Aramızda güçlü bir bağ var. Bu bağın daha da gelişmesi için çalışıyoruz. Bizler de yapacağımız uluslararası organizasyonlarda sizleri, temsilcilerinizi aramızda her zaman görmek isteriz. Bundan sonra ilişkilerimiz daha da iyi konuma gelecek” şeklinde konuştu.

  Başkan Yardımcısı Wiegel, Türk-Alman Dostluk Derneği’nin organizasyonuyla Rottenburg’ta dernek üyeleri ve gönüllü bağışçılardan, Türkiye’deki depremzedeler yararına kullanılmak üzere topladıkları 21 bin 620 Euro’luk bağış çekini Başkan Tutuk’a verdi. (DHA)

   

  (FOTOĞRAFLI)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow