Okullar kan bağışında yarışıyor

Okullar kan bağışında yarışıyor

TÜRK Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, 18- 65 yaş arasında, en az 50 kilogram ve üzerinde kendini sağlıklı gören herkesin kan bağışında bulunabileceğini söyledi.

ADANA,(DHA)- TÜRK Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, 18- 65 yaş arasında, en az 50 kilogram ve üzerinde kendini sağlıklı gören herkesin kan bağışında bulunabileceğini söyledi. Adanalıları kan bağışına davet eden Başkan Saygılı, “Kahramanlık senin kanında var. Kan ver iyiliği bulaştır” dedi.

Türk Kızılayı Adana Şubesi tarafından yürütülen kan bağışı kampanyası okullardan büyük destek görüyor. Kampanya kapsamında Cebesoy İlkokulu’nda düzenlenen kan bağışı etkinliği öğretmen ve velilerden yoğun ilgi gördü. Kızılay Şube Başkanı Ramazan Saygılı, sağlıklı erkeklerin 90 günde, kadınların ise 120 günde bir kan verebileceklerini belirtti. Kan bağışı yapan Baro Başkanı Veli Küçük ve Memursen Başkanı Mehmet Sezer'e teşekkür eden Başkan Saygılı, okul müdürü Ali Yahya Demirkan'a teşekkür belgesi, müdür yardımcısı Mustafa Kemal Küçük’e ise bronz madalya beratı takdim etti.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS