Bahçedeki ağaçları el örgüsüyle giydirdi

Bahçedeki ağaçları el örgüsüyle giydirdi

TARİHİ Kaleiçi'nde 28 yıldır esnaflık yapan Gülşen Doğan (47), işlettiği kafenin bahçesinde yaptığı süslemelerle dikkati çekiyor.

 

Berkay KUNT/ANTALYA, (DHA) - TARİHİ Kaleiçi'nde 28 yıldır esnaflık yapan Gülşen Doğan (47), işlettiği kafenin bahçesinde yaptığı süslemelerle dikkati çekiyor. Bisiklet tekerinden masa yapan, ağaçları yaptığı el örgüsüyle giydiren Doğan, bu çalışmasıyla 'En Güzel İşyeri Bahçesi' yarışmasında dereceye girdi.

Kaleiçi'nde kafe işleten Gülşen Doğan, yaptığı bahçe düzenlemesiyle ilgi odağı oluyor. Tarihi semtte 28 yıldır işletmecilik yapan, 2011 yılından beri de kafe işleten Gülşen Doğan, bisiklet tekerlerini kullanarak masa yaptı. Bahçedeki ağaçları el örgüleriyle giydiren, nazar boncuklarından süsleyen Doğan, ahşap ve atık malzemelerden de yaptığı süslerle işyerinin duvarını dekore etti.

YARIŞMADA 3'ÜNCÜ OLDU

Gülşen Doğan'ın el emeğiyle düzenlediği kafenin bahçesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 3'üncüsünü düzenlediği 'En Güzel Bahçe ve Balkon Yarışması'nda 'En Güzel İşyeri Bahçesi' kategorisinde üçüncü oldu.

Arkadaşlarının ve müşterilerinin ısrarı üzerine katıldığı yarışmada kazandığı ödülün hikayesinin bir bisiklet tekeriyle başladığını söyledi. Çok genç yaşlardan beri Kaleiçi'nde esnaf olduğunu belirten Doğan, "Bu kafeyi 2011 yılında açtım. Bisiklet tekerinden masa tasarladım önce, sonra masaya uysun diye lambasını yaptım. Sonra da bisikletten saksı yapmaya başladım. Baktım ki kafede ortaya çıkan her obje bisikletten yürüyor, kafenin adını da 'Velespit' koydum" dedi.

AĞAÇLARI GİYDİRDİ

Sürekli bisiklet üzerinden bir şeyler üretmek istemediği için 40 yaşından sonra örgü işlerine merak sardığını söyleyen Doğan, "Ağaçlar üşümesin diye ağaçları ördüm, sonra kafedeki bisikletleri örgü işiyle süsledim. Örgüyle yaptığım maymun figürlerini ağaçlara işledim. Örgü ördek ve kuşlarımız var. Her yeri örüyorum, her yeri giydiriyorum. Bu hobim hiç beklemediğim bir anda, beklemediğim bir şekilde başvurduğum yarışmadan ödül getirdi" dedi.

TURİSTLERDEN YOĞUN İLGİ

Kafeye gelen yabancı turistler ve kadın müşterilerin özellikle örgü çalışmaları konusunda talepte bulunduğunu kaydeden Gülşen Doğan, "Sosyal medyada fotoğraflara denk gelip 'bizim için de yapar mısınız' diyenler oluyor. Örebilirim ama hepsine yetişmek imkansız. Bu benim için bir hobi sadece" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS