antalya haberleri

Başkan Türel, Belediye Başkanları zirvesine katıldı

Başkan Türel, Belediye Başkanları zirvesine katıldı

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Menderes Türel, Kopenhag'da düzenlenen Belediye Başkanları Zirvesine katıldı. Türel, kentlerinin sağlık ve refahına yönelik çalışmalarını kararlılıkla sürdüreceklerini kabul ettikleri Kopenhag Belediye Hakları Mutabakatına imza attı.
Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı tarafından Danimarka'nın başkenti Kopenhag'taki Birleşmiş Milletler binasındaki Belediye Başkanları Zirvesi'ne, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Menderes Türel ile birlik üyesi Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli katıldı.
SAĞLIKLI VE REFAH KENTLER
Sağlık, siyaset ve geleceği tartışmak için belediye başkanlarını, politikacıları ve teknik uzmanları Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı himayesinde bir araya getiren Belediye Başkanları Zirvesi'nde, sağlığın ve refahın kent kalkınmasını nasıl yönlendirebileceği ve bunun nasıl adil ve sürdürülebilir olabileceği masaya yatırıldı. Zirvenin sonunda belediye başkanları, kentlerinin sağlık ve refahına yönelik çalışmalarını aynı kararlılıkla sürdüreceklerini kabul ettikleri Kopenhag Belediye Hakları Mutabakatına imza attı.
BELEDİYE BAŞKANLARININ ÖNEMİ
Başkan Menderes Türel, kendisi ile yapılan röportajda yapılan zirvede kendisini en çok etkileyen şeyin, dünyanın farklı yerlerinden katılan belediye başkanlarının bu amaç doğrultusunda toplanmış olmaları ve daha sağlıklı ve daha mutlu şehirler oluşturabilmek için ortak mutabakata varma istekleri olduğunu söyledi. Başkan Türel, sağlıklı şehir projeleri oluşturulmasında belediye başkanlarının çok önemli ve benzersiz bir konumda olduklarını sözlerine ekledi.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS