Berat kit odasında, babası hastane bahçesinde yaşam mücadelesi veriyor

Berat kit odasında, babası hastane bahçesinde yaşam mücadelesi veriyor

AKDENİZ Üniversitesi Hastanesi'nde, aplastik anemi hastası 4 yaşındaki Berat Uslu kit odasında hayata tutunma mücadelesi verirken, baba 34 yaşındaki Bilal Uslu hastane bahçesinde 4 kişilik ailesini bir arada tutma ve yaşatma mücadelesi veriyor.

 


Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Hastanesi'nde, aplastik anemi hastası 4 yaşındaki Berat Uslu kit odasında hayata tutunma mücadelesi verirken, baba 34 yaşındaki Bilal Uslu hastane bahçesinde 4 kişilik ailesini bir arada tutma ve yaşatma mücadelesi veriyor. Baba Uslu, "Çaresiz kaldım, işin içinden çıkamaz hale geldim, kimsesizim" dedi.


Kilis'te oturan Emine- Bilal Uslu çiftinin aplastik anemi (kemik iliğinin yeteri kadar veya hiç yeni hücre üretememesi) hastası oğulları 4 yaşındaki Berat Uslu için 15 aydır aranan ilik, İstanbul'da bulundu. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 4 ay önce nakledilen 10'da 9 uyumlu ilik, henüz istenen düzeyde çalışmadığı için minik Berat'ın durumu her geçen gün kötüye gidiyor. Hastane bahçesinde yatıp kalkan işsiz baba, hayırsever kişi ve kurumların yardımıyla Berat'ı yaşatmak istiyor.


Berat 3 yaşındayken arkadaşlarıyla oynarken düşüp iki dişinin kırıldığını, diş eti kanamasının iki gün durmaması üzerine götürülen hastanede oğluna aplastik anemi hastalığı teşhisi konulduğunu söyleyen Bilal Uslu, "Çocuğum 15 aydır bu hastalıkla mücadele ediyor. Hastalığı ileri sevide olduğu için evimi de Antalya'ya taşımak zorunda kaldım. Nakilden sonra dördüncü ayın içindeyiz. Doktorlar, tedavi için tüm ilaçları kullandıklarını söylüyor. Fakat dört aydır kanamanın önüne geçilemiyor. Bağırsaklarında kanama devam ediyor" dedi. Hastalığın farklı bölgelere de sıçraması konusunda endişeleri olduğunu aktaran Bilal Uslu, şöyle konuştu:


"İki çocuğum var. Kızım Ela Nur 7 yaşında. Gecem gündüzüm hastanede geçiyor. Günde 2-3 ünite kan, trombosit arıyoruz. Kızımı bazı geceler hastaneye getiriyorum. Bazen evde uyutup ben hastane bahçesine geliyorum, onun hastane bahçesinde rezil olmasına gönlüm razı olmuyor. Ben hastane bahçesinde uyuyorum. Sabah eve gidip kızımı okula götürüp tekrar hastane bahçesine geliyorum. İlaç için koşturuyorum. Maddi ve manevi kötü durumdayım, kimsemiz yok. Çocuklarımın annesi psikolojik sorunlar yaşamaya başladı. Evdeki kız kardeşi de aynı sorunları yaşıyor. 800 lira kira veriyorum. Elektrik ve su parası veriyorum. Hastanede yatan çocuğumun kanaması olduğu için yatak bezi gerekiyor. Doktorlar çocuğumun çok büyük yaşam savaşı verdiğini söylüyor


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS