antalya haberleri

İYİ Parti'li Çokal'dan Kleopatra tepkisi

İYİ Parti'li Çokal'dan Kleopatra tepkisi

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Kemer ilçesi Tekirova Tabiat Parkı içindeki Kleopatra Koyu'nun özel bir şirkete tahsis edilmesine tepki gösteren İYİ Parti Antalya milletvekili adayı Tuba Vural Çokal, "Antalya'nın doğal mirasını, cennet koylarını, evlatlarımızın emanetlerini kimseye peşkeş çektirmeyiz" dedi.

İYİ Parti Antalya milletvekili adayı Tuba Vural Çokal, Kleopatra Koyu'nun özel bir firmaya kiralanmasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Koyun içinde bulunduğu Tekirova Tabiat Parkı'nın Türkiye'nin 206'ncı Antalya'nın ise dördüncü tabiat parkı olduğunu ifade eden Çokal, koruma statüsünde olan alanın özel bir şirkete verilmesinin kanunlara da aykırı olduğunu kaydetti.

Kleopatra Koyu'nun, seçimlerin arifesinde, 5 yıllığına 505 bin TL bedel ile bir firmaya verilmesinin manidar olduğu belirten Tuba Vural Çokal, konunun en yakın takipçisi olacağını dile getirdi. Tuba Vural Çokal duyarlı vatandaşlar, gazeteciler ve seçim çalışmalarını bir yana bırakarak Antalya için bir araya gelen siyasetçilerin mücadelesi sonucunda, Kleopatra Koyu'nun Antalya'nın ve Türkiye'nin bir numaralı gündemi haline geldiğini dile getirdi. Antalya'nın doğal mirasına sahip çıkacaklarını dile getiren Çokal, "Kemer'e yaptığımız ziyaretler sırasında görüştüğümüz her bir Kemerli koyu sordu. Kimse merak etmesin. Antalya'nın doğal mirasını, cennet koylarını, evlatlarımızın emanetlerini kimseye peşkeş çektirmeyiz" dedi.

DOĞAYI KORUMAK VİCDANİ GÖREVİMİZ

Doğal alanların, tabiatın en büyük zenginliğimiz olduğunu kaydeden Tuba Vural Çokal; "Ağacı seven, çevreye duyarlı nesiller yetiştirmek en ulvi görevimiz ise doğayı ve çevreyi koruyarak gelecek nesillere miras bırakmak da vicdani görevimizdir. Antalya'nın markalarının bu şekilde talan edilmesine göz yummayacağız. Bizim için bu konular siyaset üstüdür. Hangi parti olursa olsun Antalya'ya sahip çıkan herkesle omuz omuz mücadelemizi veririz" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS