antalya haberleri

Kemer Belediyesi'nden sosyal yardım kartı

Kemer Belediyesi'nden sosyal yardım kartı

 

KEMER, (DHA) - KEMER Belediyesi mahalle mahalle tespit ettiği ihtiyaç sahiplerine sosyal yardım kartı dağıtıyor. İçinde 100 lira yüklü banka kartları 420 ihtiyaç sahibine ulaştırılacak.

Kemer Belediyesi, Kemer Kaymakamlığı ve mahalle muhtarlıkları ile işbirliği yaparak ilçedeki sosyal yardıma ihtiyacı olanları tespit etti. Titiz bir çalışma sonucu belirlenen 420 aileye; içinde 100 lira yüklü sosyal yardım kartları dağıtılmaya başladı. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'ün yönetiminde yapılan dağıtım törenleri, Kemer Belediyesi'nin mahallelerde bulunan hizmet binalarında devam edecek.

'YARDIMLAR SÜREKLİ OLACAK'

Yardımları bayram öncesi yapmanın mutluluğu içinde olduklarını kaydeden Kemer Başkan Gül, "9 yıldır ramazan paketi yardımı yapıyorduk. Ancak artık sosyal yardım kartı sistemine geçiyoruz. Kemer Kaymakamlığı'ndan ve mahalle muhtarlarımızdan aldığımız bilgilerle 420 ihtiyaç sahibi aileyi tespit ettik. Her kartta 100 lira yüklü. Ramazan paketi yardımı bir seferlik oluyor ve pakette vatandaşın ihtiyaç duymadığı malzemeler de olabiliyordu. Ancak sosyal yardım kartı sahibi vatandaşımız ihtiyaç duyduğu malzemeleri kendi seçerek alabiliyor. Üstelik bu sistemde yardım bir seferlik değil sürekli olacak. Belediyemiz kartlara para yatırmak suretiyle düzenli olarak yardım yapacak. Önümüzdeki Kurban Bayramı'nda da tekrar yardım parası yatacak. Vatandaşımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS