Kepez'de '6 Okul 6 Altın Şahsiyeti' tanıtıyor

Kepez'de '6 Okul 6 Altın Şahsiyeti' tanıtıyor

KEPEZ Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen '6 Okul 6 Altın Şahsiyet' projesi ile öğrenciler, ülkemizin yetiştirdiği değerleri eserleri ile anıyor.

 


ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen '6 Okul 6 Altın Şahsiyet' projesi ile öğrenciler, ülkemizin yetiştirdiği değerleri eserleri ile anıyor.


Geçen eğitim ve öğretim döneminde '7 Lise 7 Güzel Adamı Anlatıyor' projesine imza atan Kepez Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bu dönemde de '6 Okul 6 Altın Şahsiyet' etkinliğini gerçekleştiriyor. Ülkemizin yetiştirdiği 6 önemli şahsiyetin tanıtılacağı '6 Okul 6 Altın Şahsiyet' projesi, ünlü sanatçı Barış Manço anma programı ile başladı.


Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programda Çağlayan Lisesi, Hüseyin Avni Çöllü Ortaokulu ile Mimar Sinan İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından, ünlü sanatçının eserleri seslendirildi, 'Adam Olacak Çocuk' TV programı canlandırıldı. Barış Manço anma ve tanıtma programını İlçe Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak ile çok sayıda öğrenci ve öğretmen izledi.


Sanatçının hayat hikâyesinin sinevizyon da izlenmesiyle başlayan programda bir konuşma yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile öğrencilere yönelik güzel çalışmalara imza attıklarını söyledi.


BARIŞ MANÇO AHİR ZAMAN DERVİŞİ


Barış Manço'yu, bir ahir zaman dervişi olarak tanımlayan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü:


“Bizi biz yapan değerleri kendine özgü bir üslubuyla anlatan bir kahramandır. Hangi şarkısını alırsanız alın şarkılarının her mısrasında çok büyük bir ahlak öğretisi vardır. Eserlerinde bizi biz yapan değerleri ihyaya dönük bir gayreti göreceğiz. Bütün bunları milletim adına bir kazanç olarak görüyorum. Altın şahsiyetler de çok değerli kültür varlıklarımızdır. Bunları ne kadar çok değerlendirebilirsek aslında geleceğimize o kadar yön verebiliriz. Gençlerle örnek 6 altın şahsiyetler arasında ilişki kurmaya dönük çalışmalar çok anlamlıdır. Gençleri çok seviyoruz, gençlere yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceğiz."


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS