Manavgat'ta 29 bin çipli kimlik verildi

Manavgat'ta 29 bin çipli kimlik verildi

MANAVGAT İlçe Nüfus Müdürlüğü'nde yeni kimlik kartı ve sürücü belgesi verilmesi, adres beyanı ve pasaport için 46 bin 158 işlem yapıldı.

 

Mithat ABAKAN/MANAVGAT,(DHA) - MANAVGAT İlçe Nüfus Müdürlüğü'nde yeni kimlik kartı ve sürücü belgesi verilmesi, adres beyanı ve pasaport için 46 bin 158 işlem yapıldı.

Manavgat İlçe Nüfus Müdürü Ali Keskin, 2017 yılı başından itibaren Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yeni çipli kimlik kartlarının dağıtılmaya başladığını hatırlattı. 1 Ocak- 12 Temmuz arasında 29 bin 560 çipli kimlik kartı başvurusu aldıklarını belirten keskin, geçen nisan ayı başından itibaren de sürücü belgesi ve pasaportların nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanıldığını hatırlattı. Nisan ayından beri 2 bin 900 kişiye sürücü belgesi ve 985 kişiye de pasaport verdiklerini kaydeden Ali Keskin, 1 Ocak'tan itibaren 73 kişiye de mavi kart, çeşitli kurumlara verilmek üzere 12 bin 640 adres beyanı verildiğini, yıl boyunca toplam 46 bin 158 işlem gerçekleştirdiklerini ifade etti.

FOTOĞRAFLI

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS