OSB Başkanı Bahar'dan iddialara tepki

OSB Başkanı Bahar'dan iddialara tepki

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu üyesi ve Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ali Bahar, zimmetine para geçirdiğine ilişkin iddiaların, ATSO seçimi öncesi karalama kampanyası olduğunu belirtti.

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu üyesi ve Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ali Bahar, zimmetine para geçirdiğine ilişkin iddiaların, ATSO seçimi öncesi karalama kampanyası olduğunu belirtti. Bahar, hiç kullanmadığı hesabına para gönderildiğini, bundan haberdar olduğunda hemen iade ettiğini söyledi.

Almanya'da düzenlenen fuara katılmadığı halde kendisini katılmış gibi gösterip, zimmetine 2 bin 200 TL geçirmekle suçlanan Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, iddialara cevap verdi. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Bahar, iddiaların asılsız olduğunu kaydetti. Antalya'nın kalkınması için çaba gösterdiğini anlatan Bahar, "Sahibi olduğum şirketler, kendi konusunda Türkiye'nin en itibarlı firmalarındandır ve 3 fabrikada üretim aralıksız sürmektedir. Fabrikalarımızda yüzlerce kişi çalışmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı son istihdam seferberliğinde yüzdesel olarak, Türkiye ortalamasının üzerinde istihdamını artırmış ve halen arttırmakta olan firmalardan biriyiz" dedi.

ATSO SEÇİMİ

ATSO'nun yapılacak genel kurulunda başkan adayı olduğunu vurgulayan Ali Bahar, şunları kaydetti:

"Her seçim öncesi sahte isimlerle şikayet yazıları yazılması, iftira atılması, itibar cellatlığı yapılması olağanlaştı. Bizim için bu büyük kuruluşun prestiji her şeyin üzerindedir. Başkanlığına aday olduğumuz yapının, kişilerin kendi çıkarları için kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırılmasını, bu tür trajikomik hikayeler ile gündeme getirilmesini kabul etmiyoruz. Ben ve ekip arkadaşlarım, seçimler ertelenmesine rağmen hiç durmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizler iş insanıyız. Amacımız vizyon projeler ile ekonomik hayatın inovasyonuna destek sağlamaktır. Aday olmamızdaki tek gaye, koltuktan güç almak değil, koltuğa güç vermektir."

'GEZİYE GİTMEDİĞİMİZİ BEYAN ETTİM'

Söz konusu olayda şikâyetin sahte isimle yapıldığına vurgu yapan Ali Bahar, şöyle dedi:

"Şikâyet eden, kendi ismini yazma cesaretini dahi gösterememiştir. Ayrıca ve en önemlisi, haberde belirtilen geziye gitmediğimi ilgili makamlara beyan eden kişi bizzat benim. Bilgim dışında düzenlenen, sonrasında sehven düzenlendiği kabul edilerek iptal edilen belge ortadadır. Sehven düzenlendiği kabul edilerek iptal edilen belge karşılığı, hiç kullanmadığım, hareketsiz hesaba gönderilen para, bilgim olduğu an iade edilmiş ve gerekli yasal tebligat ve ihtarlar ilgili makamlara iletilmiştir. Verilemeyecek hiçbir hesabımız yoktur. Dolayısıyla benim muteber bir iş insanı olduğumu, buralara sadece şehrimize hizmet etmek için aday olduğumuzu tüm iş çevreleri bilir ve kabul eder. Biz tüm Antalya'yı kucaklayarak kentimizin geleceği ve ekonomik başarısının artması için çalışıyoruz. Konu yargıya intikal etmiştir, son ve nihai kararı, güvenimizin tam olduğu hukuki merciler verecektir."

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS