Türk Konseyi valileri buluştu

Türk Konseyi valileri buluştu

ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, Kırgızistan Türk Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Kocaman, Narın Valisi Amanbay Kaıpov ve Issık Gölü Valisi Uzarbek Zuluklubayev ile Azerbaycan Şeki Valisi Elkhan Usubov'u makamında kabul etti.

 


Tolga YILDIRIM/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, Kırgızistan Türk Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Kocaman, Narın Valisi Amanbay Kaıpov ve Issık Gölü Valisi Uzarbek Zuluklubayev ile Azerbaycan Şeki Valisi Elkhan Usubov'u makamında kabul etti.


Kırgızistan Türk Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Kocaman, Narın Valisi Amanbay Kaıpov ve Issık Gölü Valisi Uzarbek Zuluklubayev ile Azerbaycan Şeki Valisi Elkhan Usubov ziyarette, Vali Karaloğlu'na çeşitli hediyeler verdi. Vali Karaloğlu, hediye edilen kalpak ve kırbaçla fotoğraf çektirdi. Ziyarette Kırgızistan ve Azerbaycanlı valiler, Karaloğlu'na şehirleri hakkında bilgi verdi. Ülkelerinde ve kentlerindeki turistik faaliyetleri anlatan Kırgızistan ve Azerbaycanlı valiler, turist sayısını artırmak için çalışmalar yaptıklarından bahsetti.


Azerbaycan Şeki Valisi Elkhan Usubov, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin her geçen gün geliştiğini ve ikili ilişkilerin daha da gelişmesi için çalışma yapmaları gerektiğini aktardı. Vali Karaloğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Karaloğlu, ziyarette Türk Konseyi valilerinin bir araya geldiğini belirtti.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS