(Görüntülü) Şahika Ercümen'in rekor dalışına 'olumsuz hava' engeli

(Görüntülü) Şahika Ercümen'in rekor dalışına 'olumsuz hava' engeli

Şahika Ercümen'in rekor dalışına 'olumsuz hava' engeli SERBEST dalış dünya rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen'in Salda Gölü'nde yapacağı rekor denemesi, olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelendi.

Şahika Ercümen'in rekor dalışına 'olumsuz hava' engeli
SERBEST dalış dünya rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen'in Salda Gölü'nde yapacağı rekor denemesi, olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelendi. Ercümen, hava şartlarının düzelmesi halinde rekor denemesini öğleden sonra yapacağını açıkladı.
Serbest dalış dünya rekortmeni, milli sporcu Şahika Ercümen'in bugün Burdur'un Yeşilova ilçesi sınırlarındaki Salda Gölü'nde yapacağı rekor denemesi, yağmur ve fırtına nedeniyle yapılamadı. Beyaz kumu, turkuaz suyuyla 'Türkiye'nin Maldivleri' olarak anılan gölde saat 11.00'de yapılacağı açıklanan dalışın, hava koşulları nedeniyle ertelendiği kaydedildi.
Bugün yapacağı rekor denemesi için göl kıyısındaki otelde ekibiyle birlikte hazırlıklarını sürdüren Ercümen, Burdur ve çevresinde başlayan ve Salda Gölü çevresinde de etkili olan şiddetli yağmur ve fırtına nedeniyle göle açılmayı uygun görmediklerini söyledi.
'HAVA KOŞULLARINA GÖRE HAREKET EDECEĞİZ'
Hava şartlarının düzelmesi halinde rekor denemesini öğleden sonra yapacaklarını belirten Şahika Ercümen, aksi halde başka bir güne erteleyebileceklerini de kaydetti. Ercümen, ?Botlarla göle açılmayı güvenlik nedeniyle uygun görmedik. Yarına ertelenme durumu da olabilir. Hava koşullarına göre hareket edeceğiz dedi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de Şahika Ercümen'i ziyaret ederek, dalış denemesinde başarılar diledi.
184 metre derinliğiyle Türkiye'nin en derin 3'üncü gölü olan Salda'da tek nefeste tüpsüz ve paletsiz dalış yapacak olan Şahika Ercümen, ekibiyle 'tatlı suda dünya kadınlar serbest dalış rekoru' kırmayı hedefliyor.
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
----------------
-Alandan ve salda gölünden detay görüntü
-Bekleyen sağlık ekipleri unke basın ekiplerinden görüntü
-Şahika ve belediye başkanının sohbeti
-Şahikanın konuşması
353 MB 3.10SN HD
HaberAlparslan ÇINAR Kamera: Emrah GÜL - BURDUR, (DHA)

(Tür: Yurt)


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS