58 yıl önce ölen dedesi sorulunca şoke oldu

58 yıl önce ölen dedesi sorulunca şoke oldu

BURSA'da, kendisini telefonla arayan polis memurunun 1874 doğumlu dedesi Salih Koç’un yaşayıp yaşamadığını sorması 58 yaşındaki torunu Enver Koç'u şoke etti.

Gürkan DURAL/BURSA, (DHA)- BURSA'da, kendisini telefonla arayan polis memurunun 1874 doğumlu dedesi Salih Koç’un yaşayıp yaşamadığını sorması 58 yaşındaki torunu Enver Koç'u şoke etti.

Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesinde giyim mağazası işleten Enver Koç, ‘’Emniyetten bir memur telefonla aradı. ‘Salih Koç senin neyin oluyor?’ diye sordu. Yeğenim olduğunu ve belediyede çalıştığını söyledim. ‘O Salih Koç'tan bahsetmedik. Aynı isimde deden var galiba dedi. 1874 doğumlu dedemin hala sağ gözüktüğünü belirtti. Beni polis merkezine çağırdı" dedi. Polis merkezine gittiğini söyleyen Koç, "Dedem öleli 58 yıl oldu. Benim doğduğum yıl, 1960 yılnda ölmüş. Ama ölüm kaydı nüfusa geçmemiş, bu nedenle sağ görünüyormuş. Şu an yaşasaydı 144 yaşında olacaktı. Bu yaşta birinin sağ olamayacağını anlayıp bizi aramışlar. Ama 'Deden sağ mı?' sorusu karşısında şok oldum" diye konuştu.

FOTOĞRAF

 

ilgili haberler

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS