Uludağ Milli Parkı’na girişte oluşan araç kuyruğunun nedeni belli oldu

Uludağ Milli Parkı’na girişte oluşan araç kuyruğunun nedeni belli oldu

ORMAN ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, geçen Pazar günü Uludağ Milli Parkı’na girişlerde oluşan uzun araç kuyruklarının HGS’den değil, nakit işlem yapılmasından kaynaklandığını bildirdi.

BURSA,(DHA)- ORMAN ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, geçen Pazar günü Uludağ Milli Parkı’na girişlerde oluşan uzun araç kuyruklarının HGS’den değil, nakit işlem yapılmasından kaynaklandığını bildirdi.


Uludağ Milli Parkı’na geçen hafta sonu açılışı yapılan HGS sisteminden geçişlerde oluşan uzun kuyruklarla ilgili bir açıklama yapan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, özellikle Ocak ve Şubat aylarının Pazar günleri Uludağ Milli Parkı’na yoğun bir ziyaretçi girişi gerçekleştiğini bildirdi. Açıklamada şöyle denildi.


“7 Ocak 2018 Pazar günü de ziyaretçilerimiz yaklaşık 3 bin 800 araçla Milli Park kapısından giriş yapmıştırBu araçlardan 2 bin 167 adeti HGS sisteminin bulunduğu gişeden geçiş yapmış, bin 300 adedi ise HGS sisteminden doğrudan geçiş yapabilmiştir. HGS kartı olmasına rağmen sistemde yüklü parası olmayanlar geçiş tahsilatı için nakit işlemine yönlendirilmiştir. Girişleri yavaşlatan HGS değil nakit işlem yapılmasıdır. Aynı gün HGS gişesinden yaklaşık 13 saniyede 1 araç geçişinin olduğu görülmektedir. Ancak alana gelen ziyaretçilerin önemli bir bölümü 10.00-15.00 saatleri aralığında geçmektedir. Diğer saatlerde ise gişelerde sıra bekleme sorunu yaşanmamaktadır. Milli Park girişleri için 2 adet geçiş yeri bulunmasına rağmen, Pazar günü görülen yoğunluğun azaltılabilmesini teminen Milli Park Müdürlüğümüzce ek personel çalıştırılarak giriş ünitelerinin yanındaki güvenlik bölümünden  de geçişler yaptırılmış ve Milli Parka giriş yolu 3 kapıya çıkarılmıştır.”


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS