Yüksekova'da yangın müdahale sistemleri denetlendi

Yüksekova'da yangın müdahale sistemleri denetlendi

HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde, belediye itfaiye ekiplerince okullarda  yangın müdahale sistemleri denetlendi.

Yaşar KAPLAN/YÜKSEKOVA,(Hakkari)-(DHA)-HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde, belediye itfaiye ekiplerince okullarda  yangın müdahale sistemleri denetlendi.


Yüksekova ilçesinde bulunan 11 ilk ve Ortaokulda,  yangın müdahale sistemleri, itfaiye ekipleri tarafından denetlendi.

Okula gelen itfaiye ekipler  incelemelerde bulundu. Yangın söndürme sistemleri ile yangın merdiveni ve tahliye alanlarını denetleyen ekipler, ardından da yangın söndürme sistemlerini inceledi. Denetimlerde genel olarak yangın söndürme sistemlerinin yer aldığı yurt ve okul binalarında  olumsuz bir durumla karşılaşılmadı.


Yüksekova Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Özcan, ilçe merkezi ve köylerde bulunan tüm okullardaki yangın müdahale sistemlerini denetleyeceklerini belirtti.

Özcan," Binaların en önemli unsurları yangın merdivenleridir. Hele ki , okulların olmazsa olmazı. Çünkü olumsuz bir durumda çocuklarımızın güvenli bir şekilde tahliyelerinin gerçekleştirileceği tek alandır. Bu konuda hepimizin sorumluluğu bulunmakta. O yüzden bu tür çalışmalarda da hassas olmamız gerekmektedir.Hiç bir şey bir can kadar önemli olamaz. Okullarımızdaki yangın merdivenleri'nin kurallarına uygun bir şekilde açık bulunması ve yangın dolaplarındaki malzemelerin eksiksiz olması gerekmektedir." dedi.

FOTOĞRAFLI

 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS