Hassa'da Mekke'nin fethi programı

Hassa'da Mekke'nin fethi programı

HATAY'ın Hassa ilçesinde  Mekke'nin Fethi'nin 1387'nci yıl dönümü, Anadolu Gençlik Derneği'nin (AGD) düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 


Ramazan ÇELİK-Kasım NARCI/ HASSA, (Hatay), (DHA)-HATAY'ın Hassa ilçesinde  Mekke'nin Fethi'nin 1387'nci yıl dönümü, Anadolu Gençlik Derneği'nin (AGD) düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutlandı.

AGD Hassa İlçe Temsilciliğince Aktepe İlkokulu Konferans salonunda gerçekleştirilen programda Belen İlçe Vaizi Mehmet Sain, Mekke'nin Fethi ile Müslümanlar tarafından en büyük zaferin kazanıldığını söyledi.  Kudüs'ün Müslümanlar için çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Sain, " İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa'nın Müslümanların ziyaretine açılması için mukaddes Kudüs şehrini kurtarmak hepimizin görevidir "dedi.

Yapılan konuşmaların ardından AGD'nin Türkiye genelinde düzenlediği Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyelerin verildiği programa, AGD Hatay Şube Başkanı Serkan Bulut, Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS