Hayırsevere duygu dolu mektup birinci oldu

Hayırsevere duygu dolu mektup birinci oldu

HATAY'ın İskenderun ilçesinde okullarının tadilatını yaptıran hayırsever işadamı Nurettin Çarmıklı'ya teşekkür için düzenlenen, 'En güzel mektubu yazma' yarışmasında 6-C sınıfından Leyla Sarıkaya birinci oldu.

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN(Hatay),(DHA) - HATAY'ın İskenderun ilçesinde okullarının tadilatını yaptıran hayırsever işadamı Nurettin Çarmıklı'ya teşekkür için düzenlenen, 'En güzel mektubu yazma' yarışmasında 6-C sınıfından Leyla Sarıkaya birinci oldu. Okulda düzenlenen törende, Sarıkaya'ya yazdığı mektup için Nurettin Çarmıklı'nın gönderdiği hediye verildi.

Barbaros Mahallesi'nde bulunan Emine Saadet Çarmıklı Ortaokulu'nu geçtiğimiz yıllarda yaptıran Nurol Şirketler grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Çarmıklı, okula desteklerini devam ettiriyor. Bir süre önce Okul Müdürü İbrahim Seçkin ve öğretmenler okulu yaptıran hayırsever işadamına mektup yazarak okulun desteğe ihtiyacı olduğunu belirterek yardım istedi. Bunun üzerine okulun eksiklerini gidermek için proje hazırlatan Çarmıklı 80 bin TL'lik tadilat yaptırdı. Bunun üzerine okul yönetimi, hayırsever iş adamına teşekkür için

'En güzel mektubu yazma'  yarışması düzenledi.

Yarışmaya katılan öğrencilerin arasından birinci seçilen mektup hayırsever işadamına gönderilerek yaptıkları yardım dolayısıyla teşekkür edildi. Aldığı mektup karşısında oldukça duygulandığını bildiren işadamı Nurettin Çarmıklı kendisine mektup yazan Leyla Sarıkaya adlı öğrenciye hem hediye hem de mektupla teşekkür etti. Okulun bahçesinde düzenlenen törende konuşan Okul Müdürü İbrahim Seçkin, Nurettin Çarmıklı'ya teşekkür etti.  İş adamının gönderdiği mektup ile hediyesi okul müdürü tarafından yarışma birincisi Leyla Sarıkaya'ya teslim edildi. Leyla Sarıkaya ise kendisine gönderilen mektubu arkadaşlarına da okudu.


FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜ


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS