hatay haberleri

İHH Suriye’de hayır mağazaları açmaya devam ediyor

İHH Suriye’de hayır mağazaları açmaya devam ediyor

Ferhat DERVİŞOĞLU/REYHANLI(Hatay),(DHA)- İNSAN Hak ve Hürriyetleri(İHH), İnsani Yardım Vakfı, iç savaşın devam ettiği Suriye’nin İdlib kenti kırsalındaki Akrabat ilçesinde bir hayır mağazasını daha hizmete açtı.

Suriye’nin çeşitli bölgelerinde hayır mağazaları açmaya devam ettiklerini söyleyen İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, savaş mağduru sivillerin kıyafet ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla yeni bir hayır mağazasını daha hizmete açtıklarını belirtti. Suriye’nin İdlib kenti kırsalındaki Akrabat ilçesinde hizmete açılan mağazadan her hafta bayan, yetim ve savaş mağduru yaklaşık 500 kişinin faydalanacağını sözlerine ekleyen Tosun şunları söyledi:
"Yardım ulaştırırken insanların rencide olmamasına ve gerçek anlamda ihtiyaçlarının giderilmesine dikkat ediyoruz. Bu nedenle ihtiyaç sahiplerinin kendi giyecekleri ürünleri kendilerinin seçebilecekleri bir sistem oluşturduk. Proje bölge insanı tarafından yoğun ilgi görüyor. Daha öncede İdlib’te açtığımız çeşitli mağazalarla savaş mağduru sivillerin ihtiyaçlarını gidermeye devam edeceğiz. Bu projemizde İdlib’te insani yardım çalışmaları yürüten Gün Doğumu Derneği ile işbirliği yaptık."

-GÖRÜNTÜ

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS