AK Partili Kaya: İzmir'de trafik Çin işkencesi

AK Partili Kaya: İzmir'de trafik Çin işkencesi

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, İzmir'deki plansız çalışmalar nedeniyle trafik sorunu yaşandığını, vatandaşların 10 kilometrelik yolu 2 saatte gidebildiğini  belirterek, ulaşım master planı olmamasını eleştirdi.

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, İzmir'deki plansız çalışmalar nedeniyle trafik sorunu yaşandığını, vatandaşların 10 kilometrelik yolu 2 saatte gidebildiğini  belirterek, ulaşım master planı olmamasını eleştirdi. Kaya, "Yeşildere, Alsancak, Konak kapalı. Kent koca bir labirente dönüştü. İzmirli bu labirentten çıkmak için saatlerce mücadele veriyor. İzmir'de trafik Çin işkencesi" dedi.


Konak'ta muhtarlarla buluşan, hemşehri derneklerini ziyaret eden, Gıda Çarşısı'nda esnaf ziyaretleri yapan, İzmir Kamyoncular ve Kamyonetçiler Esnafı Odası yönetimi ile bir araya gelen, partisinin genişletilmiş Konak ilçe yönetim kurulu toplantısına katılan AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Ege Bölgesi Kütahyalılar Fedarasyonu'nda Tepecik, Yenişehir ve Gültepe bölgesindeki muhtarların katıldığı toplantıda trafik sorununa değindi. Tramvay çalışmaları ve ayı ayna yapılan Yeşildere'deki İZSU çalışması nedeniyle kent trafiğinde keşmeşek yaşandığını belirten Kaya, "Büyükşehir yetkililerinin açıklamalarına bakıyorsunuz, şaka gibi. Sürücüler her zamanki alışkanlıklarını sürdürdüğünden, körüklü otobüsler bulvarlarda dönemediğinden, Konak Tüneli açık olduğu için oradan yoğun bir trafik akışı sağlandığından dolayı İzmir'de trafik durmuş. Büyükşehir'in açıklaması böyle. Bu kadar plansızlık, programsızlık ve vurdumduymazlık olmaz. İzmirli hemşehrilerimiz bu eziyeti hak etmiyor" dedi.


Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Aynı anda hem Yeşildere'de İZSU çalışması başlatıp hem de Konak'ta tramvay hattı döşemeye çalışmak plansızlık değildir de nedir? Yeşildere'yi kapattınız, hadi Allah'tan Konak Tüneli var, vatandaşlarımız oradan Konak'a gitmeye çalışıyor, bu sefer de Konak'ta karşılarına tramvay engeli çıkıyor. Orayı aşsalar Alsancak'ta yine çalışma var, yol yine kapalı. Bütün bu yaşanan sıkıntıların kaynağı ve sorumlusu Büyükşehir Belediyesi olmasına rağmen yapılan açıklamaya bakıyoruz, tam bir komedi. CHP'li Kocaoğlu İzmirliler ile dalga geçer gibi tramvay için 'yeni yıl hediyesi' diyor. İzmir'i yeni yıla trafik kabusuyla başlatıp kenti yaşanmaz hale getiren CHP'li Kocaoğlu'nun bu sıralar gündemi çok farklı. Kendi partisinin il kongresiyle, il başkanının kim olup kim olmayacağı ile ilgilenmekten asli görevlerini yapamaz hale geldi. Ben daha önce bu konuyu gündeme getirdiğimde, 'Hem belediye bakanlığını hem siyasi çalışmayı birlikte götürecek deneyime sahibim' demişti. Gelinen noktada bırakın her iki işi bir arada götürmeyi, tek bir işi bile doğru düzgün yapamadığı net bir şekilde ortaya çıkmıştır. Ama kendisi İzmir'in sorunları ile değil partisinin sorunları ile ilgilenmeyi tercih ediyor."


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAF


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS