izmir haberleri

Bahçeşehir Koleji'nde sınavlar başlıyor

Bahçeşehir Koleji'nde sınavlar başlıyor

İZMİR'deki dört kampüsüyle hizmet veren Bahçeşehir Koleji, 2018-2019 eğitim öğretim yılı için okula kabul sürecini başlattı.

STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitimini Türkiye'de ilk uygulayan okul olmasının yanı sıra çift dilli, kodlama ve robotik eğitim veren Bahçeşehir Koleji, 8, 9, 10 ve 11. sınıflar için 17 Şubat,  4, 5, 6 ve 7. sınıflar için 24 Şubat'ta, okula kabul sınavı yapacak. Sınav sonucuna göre okullara kabul edilecek öğrenciler, belirli oranlarda eğitim bursu ile ödüllendirilecek. Sınav için başvurular, Bornova, Karşıyaka, Güzelbahçe ve Torbalı'daki kampüslere yapılabilecek. Bahçeşehir Koleji Ege Bölge Koordinatörü, Bornova Kampüs Müdürü Zeynep Hülagü, okula kabul sınavına İzmir'deki tüm öğrencileri davet etti.

Hülagü, şöyle konuştu:

"Ulusal sınavlarda elde edilen başarılarla İzmir'in en başarılı okuluyuz. Bahçeşehir Koleji olarak tüm Türkiye'de 2018-2019 eğitim öğretim yılı kabul sınavını liselerimiz için 17 Şubat, ortaokul için 24 Şubat'ta gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizi, okullarımıza bu sınavla kabul ediyoruz. Ayrıca başarılı öğrenciler belirli oranlarda eğitim bursu ile ödüllendirilecektir."

Bahçeşehir Koleji, 2018-2019 eğitim öğretim yılında, İzmir'deki 5. Kampüsünü Çiçekli'de açacak. 20 bin dönüm alana kurulu İzmir Çiçekli 50. Yıl Kampüsü'nde, Fen ve Teknoloji Lisesi'nin yanı sıra Anadolu Lisesi, ortaokul ve ilkokul olacak. Fen ve Teknoloji Lisesi'ne girmek isteyen öğrenciler için 17 Mart'ta sınav yapılacak.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS