Foça'daki o yollara sıcak asfalt dökülmeye başlandı

Foça'daki o yollara sıcak asfalt dökülmeye başlandı

İZMİR'in turistik ilçesi Foça'yı, İzmir - Çanakkale Karayolu'na bağlayan sathi kaplama yolların  bir ay geçmeden bozulmaya başlaması üzerine gelen tepkiler Karayolları 2.

İZMİR'in turistik ilçesi Foça'yı, İzmir - Çanakkale Karayolu'na bağlayan sathi kaplama yolların  bir ay geçmeden bozulmaya başlaması üzerine gelen tepkiler Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü ekiplerini harekete geçildi. Söz konusu yollara sıcak asfalt dökülmesi için çalışmalara başlandı.


Foça'yı, İzmir- Çanakkale Karayolu'nun Türkelli sapağı bölümüne bağlayan 26 kilometrelik yol ile ilçeyi Gerenköy - Maltepe- Seyrek üzerinden Ulukent'e bağlayan yaklaşık 35 kilometrelik hattaki yollar, geçen ekim ayında mıcır ve yapıştırma malzemesi kullanılarak (sathi kaplama türü yol) olarak yenilendi. Yapım süresinde çok sayıda araç zift ve taş fırlamaları dolayısıyla çeşitli seviyelerde hasar gördü. Mıcırların daha önceki onarım çalışmalarında olduğu gibi araçlar geçtikçe yapışacağı ve yolun düzeleceği umulurken, tabakalar halinde sökülüp, daha da tehlikeli hal aldı. Camlarına ve kaportalarına gelen mıcırlar nedeniyle çok sayıda araçta maddi hasarlar meydana geldi. Bazı vatandaşlar camları açık seyahat ederken, karşı yönden gelen aracın fırlattığı taşların içeri girdiğini ve araç içindekilerin can güvenliğini tehdit ettiğini ileri sürüp, ilçeye gelecekleri uyardı. Karayolları 2'nci Şube Müdürlüğü'ne sözlü olarak, Savcılığa ise dilekçe vererek şikayetlerini bildiren Foçalılar, sonuç alamayınca, imza kampanyası başlattı


ÇALIŞMALAR BAŞLADI


İmza kampanyası sürerken, konunun ulusal ve yerel basında yer almasının ardından Karayolları 2. Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Geçen 19 Ocak'ta söz konusu yollarda keşif yapıldı. Keşfin ardından Leventler (Opet) Kavşağı - Foça Uğur Mumcu Parkı güzergahı trafiğe kapatıldı. Ertesi gün de


büyük tepkiye neden olan sathi kaplama yerine talepler dikkate alınarak yola sıcak asfalt dökümüne başlandı. Buranın yenilenmesinin ardından Foça- İzmir Çanakkale Yolu Türkelli Sapağı ve Gerenköy-Maltepe- Seyrek bölümlerinin de iyileştirileceği, çalışmaların hafta sonu günlerinde de sürdürüleceği öğrenildi.


Sürücüler, yol çalışmaları sırasında işaret ve işaretçilere uyulması, sürüş güvenliği açısından levhalarda belirtilen hız limitlerinde araç kullanması, kapalı güzergahlara girilmemesi, Foça ilçe merkezi giriş çıkışlarını Leventler yolu üzerinden yapılması konularında uyarıldı..


Seyfi GÜL / FOÇA (İzmir), (DHA)


FOTOĞRAF


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS