Geleceğin turizmcimleri kep fırlattı

Geleceğin turizmcimleri kep fırlattı

İZMİR'in Foça ilçesinde bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi Reha Midilli Turizm Fakültesi 5'İnci mezunlarını verdi.

İZMİR'in Foça ilçesinde bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi Reha Midilli Turizm Fakültesi 5'İnci mezunlarını verdi. Mezun oluP, kep fırlatan 9'u kız 15 öğrenci turizm sektöründe yerlerini almak üzere törenle iş yaşamlarına uğurlandı.


Reha Midilli Kültür Merkezi'nde düzenlenen mezuniyet törenine Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, Foça Kaymakamı Ali Çetin, Foça Belediye Başkan Vekili  Beyhan Türker, Dokuz Eylül Üniversitesi Reha Midilli Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kozak , AK Parti Foça İlçe Başkanı İrfan Çalışkan, Reha Necla Midilli Eğitim ve Yaşlıevi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Çelebi,  öğretim üyeleri, aileler ve öğrenciler katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören öğrencilerin öğrenim süreleri boyunca okul yaşamlarından kesitler içeren müzikli sunumla devam etti.


Rektör Vekili Erdal Çelik, "Diploma sadece mesleki yeterliliğiniz olduğunu gösteren bir belgedir. Kişinin dünyasına zenginlik katar. Ancak bu belgeyi alırken arkanızda dıuran sizlere gönlünü açan, karşılıksız sevgiyle sizin bu noktaya gelmenizi sağlayan, insanlar vardır. İşte onlar sizin en büyük değerlerinizdir. Kazancınızdır. Onlara içtenlikle teşekkür edin. Sonuçta vefa ve minnet duymayan bir gönül aldığı diploma ile insanlık okulundan asla mezun olamaz" dedi.


Konuşmaların ardından ilk üçe giren öğrencilere vakfın armağanları, mezun öğrencilere diplomaları verildi. Geleneksel olarak keplerini fırlatan öğrenciler diploma sevinçlerini sahneye davet ettikleri protokol üyeleriyle Onuncu Yıl Marşı eşliğinde kutladı. Protokolün sahneden inmesinden sonra mezunlar kutlamayı İzmir Marşı'nı söyleyerek sürdürdü. Tören ailelerin ve katılımcıların coşkulu alkışları ve kucaklaşmalarıyla sona erdi.


Seyfi GÜL / FOÇA (İzmir), (DHA)


FOTOĞRAF


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS