Karşıyaka'da Cumhuriyet konserleri

Karşıyaka'da Cumhuriyet konserleri

İZMİR'in Karşıyaka ilçesinde Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası'nın (KODA) ve Belediye korolarının konserleri ile Cumhuriyet coşkusu yaşandı.

İZMİR'in Karşıyaka ilçesinde Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası'nın (KODA) ve Belediye korolarının konserleri ile Cumhuriyet coşkusu yaşandı. Hikmet Şimşek ve Suat Taşer Sanat Merkezleri'ndeki konserler, Karşıyakalıların beğenisini kazandı.


Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası, Cumhuriyet'in kuruluşunun 95. yılı anısına bir konser verdi. Hikmet Şimşek Sanat Merkezi'ni dolduran yüzlerce Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı, en büyük bayramı coşku ve gururla kutladı. Seçkin klasik müzik eserlerinin yorumlandığı konserde, Karşıyaka Belediyesi Çocuk ve Gençlik Korosu tarafından da marşlar seslendirildi.


Bir gün sonra, Bostanlı Suat Taşer Sanat Merkezi'nde ise Karşıyaka Belediye Konservatuarı'na bağlı korolar sahne aldı. Çocuk, genç ve yetişkin yaklaşık 200 koro üyesi Cumhuriyet şarkılarını seslendirdi. Belediye Spor İşleri Müdürlüğü de Karşıyaka'nın Efsaneleri ve Erol Baş Spor Tesisleri'nde Karşıyaka Spor Kulübü, Karşıyaka Belediyespor, Altınordu ve Göztepe'nin U-10 takımlarının katılımı ile futbol turnuvası düzenledi.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS