Konak altyapıda da parlıyor

Konak altyapıda da parlıyor

  İZMİR, (DHA) KADINLAR Futbol 1. Ligi'nde bu yıla kadar 5 sezon üst üste şampiyon olarak erişilmesi güç bir rekor kıran Konak Belediyespor, altyapıda da

 


İZMİR, (DHA)


KADINLAR Futbol 1. Ligi'nde bu yıla kadar 5 sezon üst üste şampiyon olarak erişilmesi güç bir rekor kıran Konak Belediyespor, altyapıda da başarısını kanıtladı. Ablalarının izinden giden Konak Belediyespor'un yıldız kız futbolcuları, 98 takımın mücadele ettiği Yıldız Kızlar Futbol Şampiyonası'nnda Türkiye ikincisi oldu. A takımın gelecekteki omurgasını oluşturmaya hazırlanan genç futbolcular, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ı makamında ziyaret ederek, kupa sevincini paylaştı. Kulüp Başkanı Zeki Günen, yöneticiler Burhan Yılmaz, Çetin Altun ile A Takım Teknik Direktörü Ali Alanç'ın da katıldığı ziyarette gençleri başarılarından ötürü kutlayan Başkan Pekdaş, kızlara spor yapmaya devam etmeleri öğüdünde bulundu. 


Şampiyonada rakiplerini bir bir eleyen, son maçta Denizli Horozkentspor'a penaltılarda yenilerek birincilik kupasını kıl payı kaçıran Konak'ın yıldız kızları kupalarını Başkan Pekdaş'a hediye etti. "Top yuvarlaktır,  kazanmak da var kaybetmek de" diyerek kızlara moral veren Pekdaş, bir taraftan da lise öğrenimlerine devam eden gençlere eğitimlerini bırakmalarını, mutlaka bir meslek edinmelerini öğütledi. Pekdaş, "Futbol belli bir yaşa kadar yapılıyor. Ondan sonra da ayakta durmaya devam etmeniz için mutlaka bir mesleğiniz olsun" dedi. Bu başarının Türkiye'yi kadın futbolunda Avrupa'da temsil eden A takıma yansıyacağını dile getiren Pekdaş, "A Takımı güçlendirmek sizin elinizde. Siz iyi gelirseniz biz takımı devam ettiririz" dedi.  


Altyapı güçlü geliyor


KONAK Belediyespor Teknik Direktörü Ali Alanç, yıldız kızlar takımında yer alan 30 futbolcu ile birlikte alt yapıdaki kız futbolcu sayılarının 150'ye ulaştığını dile getirdi. Alanç, "Yıldız kızlar kategorisinde Yıldız Milli Takım'da dört oyuncumuz var. Bu rakam şimdi 8'e çıkacak" dedi. Konak Belediyespor'un Türkiye Kadınlar Futbol 1. Ligi'nde mücadele eden takımı bu yıl ligi üçüncü sırada tamamlamıştı.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS