Menderes'te imar barışı masası hizmeti

Menderes'te imar barışı masası hizmeti

MENDERES Belediyesi tarafından imar barışıyla ilgili belediye bünyesinde kurulan 'Barış Masası' ile hizmet verilmeye başlandı.

MENDERES Belediyesi tarafından imar barışıyla ilgili belediye bünyesinde kurulan 'Barış Masası' ile hizmet verilmeye başlandı. Vatandaşlar tarafından ilgi gören hizmetten ilk gün 250 kişinin yararlandığı bildirildi.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca imar barışı yönetmeliğinin çıkarılmasının ardından Menderes Belediyesi'nde 'Barış Masası' hizmeti devreye girdi. İlk günden yoğun ilgi gören hizmette ilk başvuruları da Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya ile birlikte aldı. Dört kişilik personel tarafından vatandaşlarla birebir iletişimin kurulduğu hizmet kapsamında imar barışı hakkında bilgilendirmenin yanı sıra hazırlanacak evraklar konusunda yardımcı olunuyor ve e-devletten başvurular gerçekleştiriliyor.


Hizmetle ilgili konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, "Menderes Belediyesi olarak imar barışıyla ilgili aklında soru işareti olan vatandaşlarımıza yardımcı olmak ve süreçle ilgili başvurularını hızlandırmak adına bu hizmeti devreye soktuk. Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz hizmet masalarımızda vatandaşlarımıza konuyla ilgili yardımda bulunuyoruz. İlk günden 250 kişiye imar barışı konusunda yardımcı olduk. İmar barışından yararlanmaya hak kazanan tüm vatandaşlarımızı belediyemize davet ediyoruz, gelsinler konuyla ilgili detaylı bilgiyi alsınlar ve başvurularını gerçekleştirsinler" dedi.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS