Annelere, 'Çocuk istismarını önleme' eğitimi

Annelere, 'Çocuk istismarını önleme' eğitimi

KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediyesi, çocuk istismarını önleme ve çocukların korunmasına yönelik annelere eğitim semineri düzenledi.

Ömer KOÇ/KAHRAMANMARAŞ, (DHA) - KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediyesi, çocuk istismarını önleme ve çocukların korunmasına yönelik annelere eğitim semineri düzenledi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet vermekte olan Saçaklızade Halk Kütüphanesi'nde annelere verilen eğitim seminerinde Uzman Sosyolog Mukaddes Yeter tarafından çocukların istismardan korunması için annelere önemli bilgiler aktarıldı. Yeter, annelerden gelen soruları da yanıtladı.

Seminer hakkında açıklama yapan Kütüphaneler Şube Müdürü Hakan Ceren, "Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç'un direktifleri doğrultusunda halk kütüphanelerimiz de ders çalışma ortamları haricinde eğitim seminerleri ve konferanslar gibi çeşitli aktiviteler de yürütüyoruz. Bu çalışmalar kapsamında Saçaklızade Halk Kütüphanemizde annelere verilen eğitim seminerinde çocuk istismarının önüne geçilmesi ve çocukların korunması konuları işlendi. Anneler oldukça memnun oldular ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç'a bu tür hizmetlerden dolayı da teşekkür ettiler. Her hafta farklı bir kütüphanemizde farklı konularda bilgilendirme ve eğitim seminerlerimiz devam ediyor" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS