Dulkadiroğlu'ndan Bosna'ya gönül köprüsü

Dulkadiroğlu'ndan Bosna'ya gönül köprüsü

KAHRAMANMARAŞ'ın merkez Dulkadiroğlu İlçe Belediyesi, Bosna Hersek'in Bujim şehriyle kardeş şehir olarak gönül köprüsü kurup Bujim'de bir de iftar programı organize etti.

Ömer KOÇ/KAHRAMANMARAŞ, (DHA) - KAHRAMANMARAŞ'ın merkez Dulkadiroğlu İlçe Belediyesi, Bosna Hersek'in Bujim şehriyle kardeş şehir olarak gönül köprüsü kurup Bujim'de bir de iftar programı organize etti.

Tarihi ve kültürel değerlere önem veren Dulkadiroğlu Belediyesi, bu tarihi ve kültürel değeri pekiştirmek için gönül köprüleri de kuruyor. Bosna Hersek'te Bujim şehrini kardeş şehir olarak belirleyen Dulkadiroğlu Belediyesi, Bujim'de iftar sofrası kurdu. Yüzlerce kişinin katıldığı iftar programının Bosna Hersek ile olan gönül köprüsünü güçlendirdiğini dile getiren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, "Tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkan bir belediye olarak bu gibi gönül köprülerini de önemsiyoruz. Tarihimizde çok önemli yere sahip olan Bosna Hersek'te böyle güzel bir organizasyon yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte de böyle gönül köprüleri kuracağız" dedi.

FOTOĞRAFLI

 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS