Ekinözü'nde Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi

Ekinözü'nde Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi

KAHRAMANMARAŞ'ın Ekinözü İlçe Belediyesi, ilçeye 50 bin metrekarelik Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi yapacak.

Ömer KOÇ/ EKİNÖZÜ (Kahramanmaraş), (DHA) - KAHRAMANMARAŞ'ın Ekinözü İlçe Belediyesi, ilçeye 50 bin metrekarelik Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi yapacak.
Nüfusu yaklaşık 12 bin olan ancak 'İçmeler' adı verilen 3 ayrı noktadan çıkan doğal maden suyu ve çamuru için Türkiye'nin dört bir yanından gelen insanlarla yaz aylarında nüfusu 100 bini bulan ilçede yapılacak olan  Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nin projesi hazırlandı. Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, 50 bin metrekarelik bir alana yapılacak millet bahçesinde mesire yerleri, Spor alanları gibi her türlü sosyal donatının bulunacağını belirtti.
Böyle bir projeyi Ekinözü'ne kazandıracak olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Başkan Çeleğen şunları söyledi:
"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyin ismini verdiğimiz millet bahçesinde kameriyeler, insanların 150-200 kişilik gruplar halinde pikniğini, toplantısını yapacağı, sohbet, muhabbet edebileceği alanlar olacak. Çocuklar için oyun grupları, basketbol ve voleybol sahası olacak. Yani herkese, her yaşa hitap edecek bir millet bahçesi yapacağız. Bizim görevimiz, ilçemizdeki insanlarımızın talepleri, istekleri doğrultusunda imkanlarımızı da zorlayarak burada hem akıl terimiz var hem de insanlarımızın böyle bir isteğini, arzusunu yerine getirmemiz için alın terimiz var. Akıl teriyle alın teri birleşince böyle güzellikler ortaya çıkıyor. Gönlümüz, burasını Cumhurbaşkanımızın açmasını ister. Biz davetiyemizi göndereceğiz inşallah. O değerin, bizim genel başkanımızın, yeni başkanımızın burada bu ilçeyi şereflendirmesi ama fazla beklentiye girmeye gerek yok ama yürekten arzu ediyoruz. İlgili bir Bakanımız kim varsa davet edeceğiz buraya. İnşallah fırsatları olur, boşlukları olur ilimizi şereflendirir."
FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS