Sağlık-Sen'de Demirci güven tazeledi

Sağlık-Sen'de Demirci güven tazeledi

MEMUR-SEN Konfederasyonu'na bağlı Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şubesi'nin 6'ncı Olağan Kongresi'nde mevcut başkan Bünyamin Mutlu Demirci tekrar başkan seçilerek güven tazeledi.

Ömer KOÇ/KAHRAMANMARAŞ, (DHA)- MEMUR-SEN Konfederasyonu'na bağlı Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şubesi'nin 6'ncı Olağan Kongresi'nde mevcut başkan Bünyamin Mutlu Demirci tekrar başkan seçilerek güven tazeledi.
Tek liste halinde gerçekleşen kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Divan üyelerinin seçilmesiyle devam eden kongre Sağlık-Sen'in faaliyetlerinin yer aldığı slayt gösterisi ile devam etti. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, İmran Kılıç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz, Sağlık-Sen Genel Başkanvekili Semih Durmuş siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı kongrede konuşan Sağlık-Sen İl Başkanı ve Adayı Bünyamin Mutlu Demirci, Sağlık-Sen ve Memur-Sen hareketi olarak her zaman geleceğin güçlü Türkiye'si özleminin peşinde koştuklarını söyledi. 
Salt ücret sendikacılığı yapmadıklarını ifade eden Demirci, şöyle devam etti:
"Biz Türkiye sevdalıları olarak, geleceğe umutla bakan milletin evlatları olarak, dünya mazlumlarına sahip çıkarak, dik duruşlu bir sendikacılık yapıyoruz. Bizler sahaya indiğimizde başörtüsü dediğimizde, yasakların kaldırılması dediğimizde, darbelere karşıyız dediğimizde birileri bizim sendikacılığımızı eleştirdi 'Bırakın, sizin bu işlerde ne işiniz var. Siz çalışanların aldığı paraya bakın' dediler. Biz başımızı yastığımıza koyarken, yarınlarımızın ne olacağını bilmediğimiz, korkarak uykuya daldığımız bir Türkiye'ye uyanmak istemiyoruz. Biz başımızı yastığımıza koyarken yarınımızdan umutlu, çocuklarımızın geleceğinden emin bir Türkiye hayali kuruyoruz.Bunun için çalışanlarımız ve milletimiz adına sendikacılık yapıyoruz. Bundan sonra da Sağlık-Sen Kahramanmaraş şubesi olarak sendikamızı, sendikal birikimimizi, gücümüzü çalışanlarımızın özlük ve sosyal haklarını artırmak için kullanmakla yetinmeyeceğiz. İnsanımıza, ülkemize ve mensubu olduğumuz medeniyete hizmet etmek için kullanarak sağlam adımlarla hep birlikte geleceğe yürüyeceğiz."
Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi ve tek aday olan Bünyamin Mutlu Demirci güven tazeleyerek tekrar Sağlık-Sen Kahramanmaraş İl Başkanı seçildi.
FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS