Sıcaktan bunalanlar mesire alanına akın etti

Sıcaktan bunalanlar mesire alanına akın etti

KAHRAMANMARAŞ'tan sıcaktan bunalan insanlar, merkez Dulkadiroğlu İlçe Belediye'sinin Yeşil Tepe Mahallesi'ndeki Doğal Yaşam Parkı ve Mesire Alanı'nda serinliyor.

Ömer KOÇ/KAHRAMANMARAŞ, (DHA) - KAHRAMANMARAŞ'tan sıcaktan bunalan insanlar, merkez Dulkadiroğlu İlçe Belediye'sinin Yeşil Tepe Mahallesi'ndeki Doğal Yaşam Parkı ve Mesire Alanı'nda serinliyor.

Hava sıcaklığının zaman zaman 40 dereceyi bulduğu kentte aşırı sıcaktan bunalan vatandaşlar merkeze en yakın mesire alanlarına koştu. Bunlardan biri olan Yedikuyular Yolu üzerindeki Dulkadiroğlu Belediyesi'nin Doğal Yaşam Parkı ve Mesire Alanı, serin havasının yanı sıra eşsiz doğasıyla da  insanların tercih nedenlerinden biri. Özellikle hafta sonları büyük ilgi gören mesire alanında çocuklar oyun parkında eğlenirken, büyüklerde çardak ve yeşil alanların tadını çıkardı. Dulkadiroğlu Belediyesi'nin bölgesine kazandırdığı bu güzel hizmetten duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, Belediye Başkanı Necati Okay'a teşekkür etti.

Belediye Başkanı Necati Okay da mesire alanına gösterilen ilgiyle hedefledikleri hizmet amacına ulaştıklarını belirterek, "Bölgemizin en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi olan Mesire alanı konusunda geçtiğimiz yıl bir çalışma yaptık. Yeşil Tepe Mahallemizde bulunan alanı ormandan devralarak bu alana güzel bir mesire alanı inşa ettik. İlk etap çalışmalarını tamamladığımız mesire alanımıza vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyorlar. Özellikle havaların ısınmasıyla serin bir ortam sağlayan mesire alanımız bu aralar çok daha yoğun durumda. Özellikle hafta sonları çok yoğun bir talep var. Bu ilgi bizi çok mutlu ediyor. Yeni çalışmalar için bizi adeta teşvik etmektedir. Ben vatandaşlarımıza bu güzel ortamda iyi vakit geçirmelerini diliyorum" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS