Bilim Merkezinde "Mars'la yüz yüze" sergisi

Bilim Merkezinde "Mars'la yüz yüze" sergisi

İNSANOĞLUNUN koloniler kurmak için araştırma ve planlar yaptığı Kızıl Gezegen, Anadolu’nun bilim merkezi olan Kayseri Bilim Merkezi’nde tanıtılıyor.

KAYSERİ,(DHA) - İNSANOĞLUNUN koloniler kurmak için araştırma ve planlar yaptığı Kızıl Gezegen, Anadolu’nun bilim merkezi olan Kayseri Bilim Merkezi’nde tanıtılıyor. “Mars’la yüz yüze” sergisi bu ay sonuna kadar gezilebilecek.


 Kayseri'de Mars ile ilgili ortaya atılan kehanetlerin cevabını uzay meraklıları Kayseri Bilim Merkezinde açılan “Mars’la Yüz Yüze” sergisiyle giderebilecek.   Kayseri Bilim Merkezi açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine Mars’ın sırlarını sunuyor. ''Topraksız ortamda bitki yetişir mi? Mars ortamında yürüyüş nasıl hissettirir? Dünya dışında nasıl bir görünüşünüz olur? Astronotlar ne ile beslenir? Uçaklar dünyada mı yoksa Mars’ta mı daha kolay uçar? Astronotlar dünyaya döndüklerinde neden tekerlekli sandalye kullanır? ''gibi pek çok soru Kayseri Bilim Merkezi’ndeki Mars’la Yüz Yüze Sergisi’nde cevap buluyor. Mars’la Yüz Yüze sergisi bu ay sonuna kadar Kayseri Bilim Merkezi'nde ziyaretçi kabul etmeye devam edecek.


FOTOLU


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS