Geleceğin mimarları AGÜ'de buluştu

Geleceğin mimarları AGÜ'de buluştu

TÜRKİYE  Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından düzenlenen ve Çimsa’nın ana sponsorluğuyla gerçekleştirilen  BETONART Mimarlık Yaz Okulu öğrencileri Abdullah Gül Üniversitesi'nde (AGÜ) eserlerini sergiledi.

KAYSERİ, (DHA)- TÜRKİYE  Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından düzenlenen ve Çimsa’nın ana sponsorluğuyla gerçekleştirilen  BETONART Mimarlık Yaz Okulu öğrencileri Abdullah Gül Üniversitesi'nde (AGÜ) eserlerini sergiledi.


Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından, Çimsa’nın ana sponsorluğuyla gerçekleştirilen ve Türkiye’nin dört bir yanından mimarlık öğrencilerini bir araya getiren BETONART Mimarlık Yaz Okulu’nun 17’ncisi Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) düzenlendi. Mimarlık öğrencilere profesyonel yaşamın kapılarını açan, sektöre güçlü bir başlangıç yapmalarını sağlayan BETONART Mimarlık Yaz Okulu’na 17 yıl boyunca 400’den fazla genç mimar adayı katıldı. AGÜ Sümer Kampüsü’nde düzenlenen BETONART Mimarlık Yaz Okulu 24 öğrencinin eserlerinin yer aldığı, bu yılın temasına da adını veren “Beton Olmak, Morfogenetik Bir Yaklaşım” sergisiyle sona erdi. Programa BETONART TÇMB CEO’su İsmail Bulut, Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili İpek Akpınar ve AGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Yılmaz katıldı.


 Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) CEO’su İsmail Bulut; “Ülke ekonomisine katkı sağlamanın yanı sıra toplumsal kalkınmada etkin rol oynuyor ve geleceğin mimarlarının sektörle tanışmasına öncülük ediyoruz. 17 yıldır, aynı heyecan ve özveriyle parçası olmaktan büyük gurur duyduğumuz BETONART Mimarlık Yaz Okulu, bu yıl da tamamladık. Gördüğünüz gibi genç mimarlar, geleceğin mimarları yapıtaşımız betona yeni bir anlam katarak, onu yeniden şekillendirdiler" şeklinde konuştu.


Tasarım işinin kolay olmadığını, çok ciddi yetenekler ve bilgi birikimi gerektirdiğini belirten AGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Yılmaz da “Özellikle  betonla yapılabilecek olan tasarım çok daha zor. Hem teknik bilgi hem yaratıcılık hem de biraz akılcılık gerekiyor. Bunların tamamını bizim öğrencilerimizle birlikte ortaya koymuş olmak, öğrencilerimizin bu konulardaki bilgi ve tecrübe birikimini mümkün olduğunca daha ileri bir seviye taşımış olmak bizim için çok önemli” diye konuştu. AGÜ Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. İpek Akpınar ise, yaz okulu etkinlikleri süresince, deneyim kazandıklarını ifade ederek, " Beton gibi çok sert ve adı çok kötüye çıkmış bir malzemeyi daha yumuşatarak ve daha özel kılarak daha deneysel olarak nasıl kullanabilirizi araştırdık. Hepimiz bir deneyim yaşadık” dedi.


 


FOTOLU


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS