Kocasinan Akademi'deki çocuklardan aile bütçesine katkı

Kocasinan Akademi'deki çocuklardan aile bütçesine katkı

KOCASİNAN Akademi’nin Dekoratif Ahşap Süslemeleri kursunda,  ahşap, cam, çömlek gibi eşyaları boyayarak, eserler üreten çocuklar, yaptıkları ürünleri satarak aile bütçelerine de katkı sağlıyor.

KAYSERİ, (DHA)- KOCASİNAN Akademi’nin Dekoratif Ahşap Süslemeleri kursunda,  ahşap, cam, çömlek gibi eşyaları boyayarak, eserler üreten çocuklar, yaptıkları ürünleri satarak aile bütçelerine de katkı sağlıyor.


Dekoratif Ahşap Süslemeleri Eğitmeni Serpil Kıyak, “Kursumuzda ilk olarak ahşap boyamayla başlıyoruz. Sonrasında ise polyester, cam ve  çömlek boyamaları nasıl yapılır onları anlatıyoruz. Çocuklarımız, çok başarılılar kendilerinden beklenenin aksine ortaya çok güzel eserler çıkarıyorlar. Ahşap boyamalarımızı hep beraber büyük bir keyif alarak yapıyoruz. Ailelerde bu kursa destek veriyor. Çünkü bu sayede çocuklar hem günümüzde bağımlılık haline dönüşen teknolojik aletlerden uzaklaşıyor hem de yaptıkları eserleri satıp ailelerine destek oluyorlar. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza böyle güzel kurslara katılmalarını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS