Kocasinan'da geri dönüşüm hassasiyeti

Kocasinan'da geri dönüşüm hassasiyeti

KOCASİNAN  Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, geri dönüşüm çalışmalarıyla doğal kaynaklarını koruduklarını ve Türkiye ekonomisine katkı sunduklarını belirtti.

KAYSERİ,(DHA)- KOCASİNAN  Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, geri dönüşüm çalışmalarıyla doğal kaynaklarını koruduklarını ve Türkiye ekonomisine katkı sunduklarını belirtti.


Kocasinan Belediyesi’nin geri dönüşümde yaptığı projelerin Türkiye’ye örnek olduğunu ifade eden  Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Daha güzel yarınlara ulaşmamız için geri dönüşüme ayrı bir önem veriyoruz. Bu kapsamda doğayı ve çevreyi korumak için sürekli yeni projeler üretiyoruz. Bunlardan biri olan ve  Anadolu’da tek olma özelliği taşıyan geri dönüşüm tesisimiz Kayçev’ de, kaynağında ayrışmış olarak toplanan ambalaj atıkları tasnif ederek, yeniden ekonomiye kazandırıyoruz. Ayrıca çevreye daha duyarlı bireylerin yetiştirilmesi konusunda okullarda eğitim seminerleri düzenliyoruz. Bunun yanı sıra geleceğin sahibi çocuklarımıza, atıkların çeşitlerine göre nasıl tasnif edildiği, hangi işlemlerden geçirilerek, tekrar kullanıma kazandırıldığını uygulamalı olarak tesisimizde gösteriyoruz. Gelecek nesillere daha iyi imkanlar bırakmak için geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bilinçlendirme çalışmalarımız devam edecektir.” şeklinde konuştu.


Geri dönüşüm bilinci oluşturulması konusunda öğrencilere katkı sağlayan Kocasinan Belediyesi,  birçok ilkokulu geri dönüşüm tesislerinde ağırlayarak geri dönüşüm hakkında bilgi verdi.


FOTOLU


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS