Lösemi hastası çocukların ilk kez doğum günleri kutlandı

Lösemi hastası çocukların ilk kez doğum günleri kutlandı

KAYSERİ’de hayatında hiç doğum günü kutlamamış lösemi ve talasemi hastası çocuklar için doğum günü eğlencesi yapıldı.

Şeyda AŞATIR/KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ’de hayatında hiç doğum günü kutlamamış lösemi ve talasemi hastası çocuklar için doğum günü eğlencesi yapıldı. 


Merkez Kocasinan ilçesinde bulunan Atatürk Anadolu Lisesi’nde Gençlik ve Spor Bakanlığının ‘Damla Projesi’ kapsamında Lösemi ve talasemi hastası çocuklar için doğum günü etkinliği düzenledi. Talasemi ve Lösemililer Derneği Başkanı Faruk Başdemir programa ilişkin yaptığı açıklamada, “Her yıl lisemiz tarafından hiç yaş günü kutlayamamış, böyle bir imkanı bulamamış lösemi hastalarımız için düzenlemiş bir etkinliktir. Atatürk Anadolu Lisesi idarecilerine ve öğrencilerine aileler adına çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız hastane ortamında yaşadıkları tedavi şartları çok ağır geçmektedir.  Yaşadıkları maddi imkansızlık, sağlık durumları nedeni ile hiçbir şekilde doğum günü kutlayamamış çocuklar, hasret içinde kaldıkları doğum günü etkinlikleri hazırlanan bu programla bir nebze olsun gidermiş oldu" dedi.


Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Damla projesi üyesi, Erciyes Üniversitesi hemşirelik bölümü 3. Sınıf öğrencisi İsmail Enes Oyanık ise, proje hakkında “Daha önce doğum günü kutlayamamış böyle bir fırsatı eline geçirememiş çocukların bir miktar bile olsa yüzlerini gülümsetebilmek için böyle güzel bir etkinlik düzenledik. Damla projesi, Türkiye genelinde 39 üniversitede topluluğu bulunan yazları da bir hafta kendini gençlere adayan, gençleri kendine çeken bir topluluktur” diye konuştu.  6 yıl önce lösemi hastalığını atlatan, 19 yaşındaki Gizem Kavuncu ise, “Program lösemili çocuklar için çok etkili oldu. Benim tedavim 6 sene önce bitti. Tedavi sürecinde olan çocuklarımız için eğlence ve moral açısından iyi oldu bence. Benim tedavim 2 sene sürdü. Ben kemoterapi ile atlattım.” ifadelerini kullandı. Doğum günü pastasının kesilmesinin ardından çocuklar doyasıya eğlendi.


FOTOLU


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS