Oda ve parti temsilcilerinden 30 Ağustos mesajı

Oda ve parti temsilcilerinden 30 Ağustos mesajı

KAYSERİ, (DHA) - 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıldönümü nedeniyle Sanayi Odası, MHP Kadın Kolları ve Ticaret Borsası Başkanı tarafından kutlama mesajı y

KAYSERİ, (DHA) - 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıldönümü nedeniyle Sanayi Odası, MHP Kadın Kolları ve Ticaret Borsası Başkanı tarafından kutlama mesajı yayımlandı.

Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi tarafından yapılan kutlama mesajında “30 Ağustos Zaferi, Atatürk’ün önderliğinde ilelebet bağımsız yaşayacağımızı tüm dünyaya ilan bir destandır. Necip milletimiz tarih boyunca bayrak, vatan ve bağımsızlık gibi değerlerinden asla vazgeçmemiştir. Tarih boyunca hep barıştan yana olan yüce Türk milleti, bağımsızlığına ve vatanına göz dikildiğinde, bugün olduğu gibi savaş meydanlarında da ne büyük bir mücadele verebileceğini dosta düşmana defalarca göstermiştir. Büyük Taarruz da bu mücadelelerin en önemli örneklerinden birisidir“ dedi.

Ticaret Borsa Başkanı Recep Bağlamış ise yayımladığı mesajda "Vatanımızın düşman işgalinden tamamen kurtuluşunu simgeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı, Milletimizin tüm imkânsızlıklarına rağmen vatanseverliği sayesinde kazanılan bir zaferdir. Her türlü yokluğa rağmen el ele, omuz omuza vatan sevgisiyle, birlik ve beraberlik içinde zorlukların üstesinden gelen Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, büyük bir zafer kazanmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, milletimin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” diye konuştu.

MHP Kadın Kolları İl Başkanı Emine Özge Soysal ise da yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

" Artık bitti, bir millet ve devlet tarihe gömülüyor” denildiği anda, bütün olumsuzluklara rağmen, varlığını, birliğini koruyan, hainlik ve zorbalıklara karşı sarsılamaz bir ruh ile ayakta kalan ve boyun eğmeyen bir milletin şanlı zaferidir. Bu kutlu mücadele aynı zamanda Kahraman ordumuza dualarıyla destek olan analarımızın, mermileri kucağında, sırtında cepheye taşıyan kadınlarımızın ve düşmana canı pahasına geçit vermeyen şanlı Kara Fatma’ların, Gördesli Makbulelerin, Elif kızların ,Nene Hatun’ların ve nicelerinin de zaferidir. Ağustos ayı, tarihimiz boyunca milletimiz açısından önemli bir yere sahip olmuş ve “zafer ayı” olarak anılmıştır. 26 Ağustos 1071’de bu toprakları Türk yurdu yapan Malazgirt zaferiyle başlayan şanlı tarih, yine bir 26 Ağustos gününde başlayan ve 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan Büyük Taaruzla bu topraklardan Türklüğün silinmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir."

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS