Vali Kamçı, sanayicilerle bir araya geldi

Vali Kamçı, sanayicilerle bir araya geldi

VALİ Süleyman Kamçı, kentin ekonomik durumunu, potansiyelini ve istihdam konularını değerlendirmek ihtiyaç, beklenti ve çözüm önerilerini belirlemek için sanayicilerle bir araya geldi.

KAYSERİ,(DHA) - VALİ Süleyman Kamçı, kentin ekonomik durumunu, potansiyelini ve istihdam konularını değerlendirmek ihtiyaç, beklenti ve çözüm önerilerini belirlemek için sanayicilerle bir araya geldi.


Kayseri Sanayi Odasında gerçekleştirilen toplantıya, Vali Süleyman Kamçı, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sanayiciler ile iş adamları katıldı. Toplantının açılışında konuşan  Kamçı, 2017 yılının son toplantısında sanayiciler ve iş adamları ile bir kez daha bir araya geldiklerini belirterek, her zaman sanayici ve iş adamlarımızın yanlarında olmaya çalıştıklarını kaydetti.


Sanayicilerin daha iyi durumda olması için ellerinde geleni yapmaya çalıştıklarını belirten Vali  Süleyman Kamçı, sanayicilere verilen teşvik konusuna da değinerek “Teşvikler konusunda mevcut ilin sanayi kolları konusunda teşvikler verilebilir.” dedi.


Son yıllarda ülke açısından en önemli konulardan birinin de güvenlik olduğunu vurgulayan Vali Kamçı, “Kazanç nasıl olsa kazanılır. Bu anlamda Kayserili sanayiciler ellerinden gelenin en iyisini yapıyor. Çalışkan insanların olduğu bir il Kayseri. En son açıklanan 5.1 çeyreklik büyüme ülkemiz açısından oldukça iyi bir büyüme rakamıdır. Ülkemiz büyüme açısından dünyada sayılı ülkeler haline gelmiştir. İnşallah 2018 çok daha iyi bir büyüme rakamı yakalayacağız. Geçen hafta Kayseri ve Erciyes’i tanıtmak için Makedonya ve Kosova’ya gittik. Ticari, ekonomik ve kültürel ilişkileri görüştük. İlişkileri artırmak adına önemli görüşmeler yaptık. Tüm Kayserili sanayicilerimizi yatırım yapmaları için kendi ülkelerine davet ettiler.” diye konuştu. Vali Kamçı’nın konuşmasının ardından iş dünyası temsilcileri ve katılımcılar, kentin “Ekonomi Değerlendirme Toplantısı” konusunda düşüncelerini dile getirerek, karşılıklı görüş alış verişinde bulundular.


FOTOLU


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS