Okuma-yazma öğreniyorlar

Okuma-yazma öğreniyorlar

İZMİT Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklığındaki İZMEK bünyesinde açılan okuma yazma kurslarına katılanlar okuma-yazma öğreniyor.

İZMİT(Kocaeli), (DHA) - İZMİT Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklığındaki İZMEK bünyesinde açılan okuma yazma kurslarına katılanlar okuma-yazma öğreniyor.


İzmit Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından İZMEK bünyesinde Gültepe Gençlik Merkezi'nde açılan ve 4 ay süren okuma-yazma kursunu bitiren 10 kişi okur yazar olmanın sevincini yaşadı. Okur-yazar belgelerini alan 10 kadın, "Sanki dünyaya yeniden gelmiş gibiyiz. Yıllardır okuma-yazma bilmemenin sıkıntısını yaşadık. İzmit Belediyesi'ne ve emeği geçenlere bizlere böyle bir imkan sağladıkları için ne kadar teşekkür etsek azdır" dedi.


TOPÇULAR’DA 18 KİŞİ

Topçular Mahalle Konağı'nda açılan okuma-yazma kursuna ise 18 kişi katıldı. Haftanın 4 günü gerçekleştirilen ve Mayıs ayı içinde sona erecek kursun öğretmenliğini Merve Zileli yapıyor. Yaş ortalaması 50'nin üzerinde olan Topçular Mahalle Konağı'ndaki okuma-yazma kursuna devam eden 70 yaşındaki Ayla Marangoz, "Öğrenmenin yaşı yoktur diyerek bu kursa başladım. Okuma-yazma bilmiyor olmamın günlük hayatımı ne kadar güçleştirdiğini bugün okuma-yazmayı öğrendiğimde fark ettim ve hayat benim için şimdi başladı. Doktora gittiğimde ismimi okuyabiliyor olmanın verdiği mutluluğun tarifi yok. Öğretmenimize, bize imkan sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS