Akşehir'de 'Zeytin Dalı Harekatı'na bayrakla destek

Akşehir'de 'Zeytin Dalı Harekatı'na bayrakla destek

AKŞEHİR'de Afrin'e yönelik Türk Silahlı Kuvvetler tarafından yürütülen 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek için protokol üyleri halka Türk bayrağı dağıttı.

Atilla MEMİŞ/AKŞEHİR,(Konya)(DHA)- AKŞEHİR'de Afrin'e yönelik Türk Silahlı Kuvvetler tarafından yürütülen 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek için protokol üyleri halka Türk bayrağı dağıttı. 

Akşehir’de her hafta perşembe günleri kurulan pazar yerinde gerçekleştirilen bayrak dağıtıma Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Uslu, Polis Merkezi Amiri Komiser Yardımcısı Mustafa Akarsu, Bürolar Amiri Komiser Yardımcısı Hilmi Erdoğan ve  AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu katıldı. Protokol üyeleri vatandaşla tek tek bayrak dağıtım onlarla sohbet etti.Zeytin Dalı Harekatını desteklemek için bayrak dağıttıklarını belirten Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, ''Bizler bu operasyonu desteklemek adına; ilçe protokolü ve vatandaşlar olarak Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu ifade etmek adına, bir bayrak dağıtma organizasyonu gerçekleştirdik. Türkiye Cumhuriyeti’nin yapmış olduğu bu Zeytin Dalı Operasyonu tamamen bir meşru müdafaa hakkının kullanılmasına yönelik. Uluslararası hukuktan kaynaklanan, Birleşmiş Milletler kararına uygun bir şekilde icra edilen operasyon. Bu anlamda bizler hepimiz Mehmetçiğin arkasındayız.''dedi. 

Belediye Başkanı Salih Akkaya'da,  Akşehir Belediyesi olarak ‘Bayrağımız, Dualarımız ve Kalbimizle Mehmetçiğin Yanındayız’ adıyla şehir genelinde Türk Bayrağı dağıtımı yaptıklarını belirtti. Akkaya,  ''Silahlı kuvvetlerimizce, ülkemizin güvenliğini tehdit eden Suriye’deki terörist grupların bertaraf edilmesi anlamında bir sınır ötesi operasyon tertip edildi. Şu anda Mehmetçiklerimiz orada ülkemizim güvenliğini tehdit eden unsurları etkisiz hale getirmek için canla başla çalışıyorlar. Allah onlardan razı olsun, onların ayağına taş bile değdirmeden, burunları bile kanamadan bu operasyonu bitirmeyi nasip etsin. Bu vesileyle bu operasyonun Başkomutanı olan Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza, Milli Savunma Bakanımıza, Genel Kurmay Başkanımız ve tüm Silahlı Kuvvetlerimize kolaylıklar, başarılar diliyorum. ''dedi. 

 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS