konya haberleri

Başkan Tutal, ilk orucunu iftar çadırında açtı

Başkan Tutal, ilk orucunu iftar çadırında açtı

Yaşar COŞKUN/SEYDİŞEHİR,(Konya)(DHA)- SEYDİŞEHİR Belediyesinin her yıl olduğu gibi bu yılda kurduğu  iftar çadırı ramazan ayının ilk günü ile kapılarını vatandaşlara açtı. İlk orucunu Seydişehir Belediyesi önünde kurulan iftar çadırında açan Kaymakam Aydın Erdoğan,  Belediye Başkanı Mehmet Tutal  ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer ,  huzur ve bereket ayı Ramazan'ın tüm vatandaşlar için hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.
Orucunu iftar çadırında vatandaşlarla birlikte açan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir  Belediyesi'nin her yıl düzenleyerek  geleneksel hale getirdiği  iftar çadırında ilk iftar açma heyecanın  yaşandığını kaydetti.
Vatandaşlarla birlikte ezanın okunmasını bekleyen Başkan Tutal, sofraları gezerek hayırlı Ramazanlar temennisinde bulunarak  vatandaşlarla birlikte açtı.
Rahmet ve bereket ayı Ramazan'ın huzur içinde geçmesi için gerekli her türlü çalışmayı yaptıklarını belirten Başkan Tutal; Seydişehir  Belediyesi olarak, Ramazan'ın en güzel şekilde yaşanılıp, hissedilmesi için bu yıl da iftar çadırımızı hazırladık. İftar çadırlarında iftar sofralarında birlik ve beraberliği sağlarken, Ramazan gecelerinin de değerlendirilmesi  için değişik programlar hazırladık.Halkımızın Ramazan'ı huzur içinde geçirmelerini temenni ediyorum" diye konuştu.
Başkan Tutal; İftar çadırımızdan her gün ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, öğrenim gören öğrenciler, iftara yetişemeyenler, ihtiyaç sahibi binlerce kişi yararlanacak. Ayrıca mahallelerimizde yemek yapamayacak durumdaki muhtaç ve ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşlarımızdan 800 kişiye evlerine sefer tasları vasıtasıyla yemeklerimiz dağıtılacaktır. Ramazan ayının ilk gününden itibaren başlayan iftar yemeği hizmeti ramazan ayının son gününe kadar devam edecektir. Bu 29 günlük süre içerisinde günlük 2 Bin kişiye iftar yemeği hizmeti vermiş olacağız.''dedi. 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS