Görme engelli bakkalın çalışma azmi, belediye başkanını duygulandırdı

Görme engelli bakkalın çalışma azmi, belediye başkanını duygulandırdı

SEYDİŞEHİR Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  25 yıldır bakkal işleten  görme engelli Mustafa Ateşli(65), ziyaret edip, engeline rağmen çalışma azminden ödün vermediği için kutladı.

KONYA,(DHA)- SEYDİŞEHİR Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  25 yıldır bakkal işleten  görme engelli Mustafa Ateşli(65), ziyaret edip, engeline rağmen çalışma azminden ödün vermediği için kutladı. 

Mersin'de uzun yıllar imamlık yaptıktan sonra Seydişehir'e geldiğini belirten Mustafa Ateşli,  burada bir fabrikada çalıştığı sırada görme kaybını yitirdiğini söyledi. Belediye Başkanı  Mehmet Tutal'a,  kendi yazdığı şiirleri okuyan  Mustafa Ateşli, " Hayata küsmedim ve emekli olduktan sonra bakkal açarak ekmeğimi kazanıyorum. En büyük destekçim eşim oldu. Hayat şartları ne olursa olsun hiçbir şeyden, özellikle ibadetimden vazgeçmedim. Allah'ın bana ikram ettiği hayatı seviyorum. Allah'ı sevmek, hayatı sevmek, insanı sevmek bence hepsi eşdeğer. Ben hayatı seviyorum ve mücadele ediyorum." dedi.

Doğuştan veya daha sonra engelli olabilen kişilerin hayata bakış açılarının daha güçlü olduğunu kaydeden Başkan Tutal;, ''Engelli kardeşlerimiz beyinlerini farklı noktalarda daha rahat kullanıyor, hafızalarına kodlaya biliyorlar. Daha kolay öğrenebiliyorlar. Allah kendilerine her konuda güç ve kuvvet veriyor" dedi.  


 


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS