Selçuklu Otizmli Bireyler Merkezi'nde araştırma komisyonu sevinci

Selçuklu Otizmli Bireyler Merkezi'nde araştırma komisyonu sevinci

SELÇUKLU Belediyesi'ne ait Selçuklu Otizimli Bireyler Merkezi (SOBE), Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından down sendromlular, otizm ve diğer gelişim bozukluğu bulunan çocuklara ve ailelere yardımcı olmak amacıyla kurulan araştırma komisyonunu memnuniyetle karşıladı.

KONYA,(DHA)- SELÇUKLU Belediyesi'ne ait Selçuklu Otizimli Bireyler Merkezi (SOBE), Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından down sendromlular, otizm ve diğer gelişim bozukluğu bulunan çocuklara ve ailelere yardımcı olmak amacıyla kurulan araştırma komisyonunu memnuniyetle karşıladı. 

Türkiye'de alanında tek olan ve Selçuklu Belediyesi tarafından büyük bir çalışmanın ürünü olarak ortaya çıkan Selçuklu Otizmli Bireyler Merkezi, tesisleriyle ve idari yapısıyla farkındalık oluşturmaya ve ailelerin sesi olmaya devam ediyor. Selçuklu Otizmli Bireyler Vakfı Başkanı Mustafa Ak, down sendromlular, otizmliler ve diğer engelli grupları ile ilgili 27 Mart’ta oluşturulan Meclis Araştırma Komisyonunun ailelere ve bireylere büyük destek vereceğini, başarılı çalışmalar yaparak ailelerin moral kaynağı olacağını belirtti.

 Selçuklu Otizmli Bireyler Vakfı tarafından aylık yapılan yönetim kurulu toplantısında, Meclis çatısı altında yeni oluşturulan Araştırma Komisyonu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Vakıf Başkanı Ak, şunları söyledi:

“Down Sendromlular ve otizmliler gibi diğer engelli grupları ile ilgili 27 Mart’ta hükümetimiz bu çocuklarımız için neler yapılabileceğine dair araştırma komisyonu kurulmasına karar verdi. Biz özellikle otizm alanında bir karar alınmasından dolayı büyük bir memnuniyetlik duyuyoruz. Hükümetimizin bu amaç doğrultusunda komisyon kurmasını çok destekliyoruz. Özellikle otizmli çocuklarımızın aileleri için ve diğer engelli çocuklarımızın aileleri için alınan kararın moral açısından desteği çok olacaktır. Bu vesile ile hükümetimize çok teşekkür ediyoruz. Biz de SOBE olarak komisyonla görüşlerimizi paylaşarak fikir alışverişinde bulunmayı düşünüyoruz. Bugün 68 çocukta bir rastlanma sıklığına sahip otizm alanında Türkiye’nin en iyi tesislerine sahip SOBE Vakfı olarak araştırma komisyonunun çalışmalarına gerekli tüm desteği vereceğimizi belirtmek isteriz” dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da, Otizmli çocuklara ve ailelerine faydalı olabilmek adına kurulan Meclis Araştırma Komisyonunun mevcut yaşam standartlarını yükselteceğini ve ailelerin üzerindeki yükün de hafifleyeceğini belirtti. Altay, “Meclis Araştırma Komisyonunun mevcut gelişim bozukluklarıyla ilgili ailelerin ve bireylerin problemlerine büyük ölçekte çalışmalar yapması bizlere de moral vermektedir. Bahsi geçen engelli gruplarına yönelik bilinçli bir yaklaşım sergilenmesi halinde yaşam standartları daha da yükselecek, bir o kadar da ailelerin üzerindeki yük giderek hafifleyecektir” dedi.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS