Tarihi çarşıda çalışmalar sürüyor

Tarihi çarşıda çalışmalar sürüyor

SEYDİŞEHİR Belediyesi tarafından ihalesi yapılan ve birinci etap cephe giydirme çalışmaları devam eden Arasta Çarşısı İkinci etap ihalesi yapılacak.

Yaşar COŞKUN/SEYDİŞEHİR,(Konya)(DHA) - SEYDİŞEHİR Belediyesi tarafından ihalesi yapılan ve birinci etap cephe giydirme çalışmaları devam eden Arasta Çarşısı İkinci etap ihalesi yapılacak.


Seyyid Harun Cami ve Çevre Kentsel Tasarım Projesi kapsamında tarihi Arasta çarşısı cephe giydirme çalışmalarını ilk etap ihalesi Seydişehir Belediyesi tarafından yapılmış çalışmalara başlanmıştı. İlk etap çalışmalarının Eylül ayı sonlarında tamamlanacağını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; " ilk etap giydirme çalışmalarımız Bankalar Caddesi girişinden başlayan ve Arasta Çarşısı ve Leblebiciler Çarşısı girişinde bulunan dükkanları ile devam etmektedir. Konya Valiliğine yaptığımız başvurular ve girişimler sonucunda ikinci etap cephe giydirme çalışmamız Hanboğazı bölgesinden başlayarak yukarı  Leblebiciler çarşısı bölümünde de bulunan çok kurnalı çeşmenin  bulunduğu dükkanlarımızı kapsayacak."dedi.


Başkan Tutal "Seydişehir'in en eski çarşılarından olan arasta çarşımız için hazırladığımız proje Konya Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı tarafından onay verilmesi ve Seydişehir Belediyemizin yaptığı ihale ile başladı. Çalışmalarımız devam ediyor. Konya Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığına yaptığımız ikinci başvuru da kabul edildi. 2'inci etap çalışmamızda ihalesinin yapılmasının ardından başlayacak" şeklinde konuştu.


FOTOĞRAFLI 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS