Battalgazi'de kermes

Battalgazi'de kermes

BATTALGAZİ Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda hizmete açılan Gazi Park'ta İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından Malatya'da ki yetimler yararına kermes düzenlendi.

Taha AYHAN/MALATYA, (DHA)- BATTALGAZİ Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda hizmete açılan Gazi Park'ta İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından Malatya'da ki yetimler yararına kermes düzenlendi. 6 gün devam edecek olan kermesin açılışını Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yaptı.

Kermes açılışına; Başkan Gürkan, İHH Malatya Şube Başkanı Ömer Derin ile Vakıf yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. İnsani Yardım Vakfının düzenlemiş olduğu kermeste bulunmakta mutlu olduğunu belirten Gürkan, "Kermese katkı sağlayan, İnsani Yardım Vakfı gönüllerine teşekkür ederim. Yardım severlik noktasında hem Türkiye içerisinde hem de yurdumuzun dışında mazlum, garip insanlara el uzatan İnsani Yardım Vakfının çalışmalarını yakından takip ediyorum, takdirle karşılıyorum" dedi.

Türkiye ve Yurt dışında değil, Malatya'da özellikle düşkün ailelere Battalgazi Belediyesi ve İnsani Yardım Vakfı ile ortaklaşa çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Gürkan, "Bu kermesin güzel insanlarımıza yararlı ve faydalı bir kermes olacağına inanıyorum. Bu kermese katılan tüm katılımcıları ve katkısı olanlarla birlikte İnsani Yardım Vakfının değerli yöneticilerini ayrıca çıkmış oldukları bu yolda tebrik ediyorum başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS