Doğanyol'a ikinci kütüphane

Doğanyol'a ikinci kütüphane

MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından Doğanyol ilçesinde 2'nci kütüphane açıldı.

Taha AYHAN/MALATYA, (DHA)- MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından Doğanyol ilçesinde 2'nci kütüphane açıldı. 

Doğanyol Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde açılan kütüphane ile öğrenci ve vatandaşların kitaplara erişimi kolaylaştırıldı. Kütüphanenin iç dizaynı, kitaplık ve okuma masalarının temini Büyükşehir Belediyesi'nce sağlandı. Z Kütüphane modelinde düzenlenen kütüphaneye ensonhaber.com adlı internet haber sitesi de kitap teminini sağladı. Kitap toplama kampanyaları düzenlediği öğrenilen haber sitesinin biriktirdiği kitapları kütüphanelere bağışladığı ve bu kapsamda Doğanyol'daki kütüphaneye 300 kitap temin ettiği kaydedildi. Yaygın ölçekte habercilik yapan sitenin Doğanyol'daki kütüphaneye kitap bağışlarını sürdüreceği belirtildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, kitap ve okumanın öneminin çok büyük olduğunu anımsatarak, eğitime her zaman destek verdiklerini kaydetti. Başkan Çakır, Doğanyol'a kurdukları 2'nci kütüphaneye kitap desteğinde bulunan internet sitesi yetkililerine de teşekkür etti.

Daha önce de Turgut Özal Kütüphanesi projesi kapsamında Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından kent genelinde kurulan 17 kütüphaneden biri Doğanyol Öğretmenevi'nde açılmıştı. 

FOTOĞRAFLI

 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS