Okçular Vakfı'ndan, Başkan Çakır'a ziyaret

Okçular Vakfı'ndan, Başkan Çakır'a ziyaret

TÜRKİYE Okçular Federasyonu Asbaşkanı ve Okçular Vakfı Başkan Yardımcısı Rüstem Dindarol beraberindeki heyet ile birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret etti.

Taha AYHAN/MALATYA, (DHA)- TÜRKİYE Okçular Federasyonu Asbaşkanı ve Okçular Vakfı Başkan Yardımcısı Rüstem Dindarol beraberindeki heyet ile birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret etti.

Bu yıl düzenlenecek olan 6'ncı Fetih Kupası seçmelerinin Malatya'da yapılacağını belirten Başkan Yardımcısı Dindarol, "Okçular Vakfının 6'ncısını düzenleyeceği Fetih Kupasının elemelerinin ilk ayağını Battalgazi'nin, Rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın memleketi Malatya'da yapmayı planlıyoruz. Bizleri kabul eden ve ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır'a teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyemizin önderliğinde bu işi yapmayı planlıyoruz. Malatya, Elazığ, Erzurum, Sivas, Kahramanmaraş, Osmaniye, Adana ve Mersin illerinden gelecek olan sporcularımız arasından, Nisan ayı içerisinde Malatya'da yapılacak olan yarışmalarda dereceye girenler, İstanbul'da Okçular Vakfının tesislerinde 26-29 Mayıs tarihleri arasında yapılacak 6'ncı Uluslararası Fetih Kupasında yarışacaklar. Bütün okçularımızı Fetih Kupasına ve Malatya'da yapılacak yarışmaya davet ediyoruz" dedi.
Böyle güzel bir organizasyonun Malatya'da yapılacak olmasından gurur duyduğunu ifade eden Başkan Çakır ise "Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizde Sosyal ve Kültürel Faaliyetlerin artırılması, ilimizin daha sosyal bir kent olması adına yoğun bir şekilde sosyal, kültürel ve sportif aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Özellikle kendi değerlerimize uygun geçmişimizde ve tarihimizde var olan ata sporlarının gençlerimize tanıtılması,  gençlerimizin tarihine, geçmişine sahip çıkması, sporla buluşması adına bu tür etkinlikleri önemsiyoruz. Gerçekten Türkiye'de son dönemlerde Okçular Vakfımızın önderlik ettiği bu çalışmaları örnek olarak görüyoruz. Malatya'mız bu anlamda gerçekten spora ve bu tür kültürel faaliyetlere yatkın bir il. Nisan ayı içerisinde bölgeye hitap edecek 8 ilden yaklaşık 300 sporcunun katılacağı güzel bir program gerçekleştireceğiz. Malatya’da gerçekleştirilecek yarışmalarda dereceye giren okçularımız İstanbul’daki Fetih Kupasına katılacaklar" diye konuştu.
Ziyaret sırasında Rüstem Dindarol Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a Okçular Vakfının rozetini hediye etti.
FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS